FI Black 3D Blue

FAQ  •  Pretražnik  •  Članstvo  •  Korisničke grupe   •  Registracija  •  Profil  •  Privatne poruke  •  Login

NEWS:
 The Secret - Tajna autorica Rhonda Byrne Sljedeća tema
Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu
Autor/ica Poruka
Legba

PostPostano: sri tra 09, 2008 9:06 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Knjigu sam dobio od prijatelja, tek sam počeo sa čitanjem tako da ne mogu dati svoj komentar ali navest cu dio predgovora:

Prenosila se stoljećima, mnogi su je željeli, mnogi su je skrivali, ponekad bi se izgubila, ponekad bi je netko ukrao.Tu su stoljećima staru Tajnu poznavali neki od najistaknutijih ljudi povijesti: Platon, Galileo, Beethoven, Edison...kao i drugi izumitelji, teolozi, znanstvenici i veliki mislioci.Sada se Tajna otkriva cijelom svijetu.
"Učeći Tajnu shvatit ćeš na koji način možeš imati, biti i napravit sve što poželiš.Spoznat ćeš tko uistinu jesi.Spoznat ćeš istinsku veličanstvenost koja te očekuje"

Za više informacija o filmu Tajna posjetite www.thesecret.tv
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice
Gost

PostPostano: ned svi 20, 2012 1:57 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

vidim da je stara tema ali nema veze - knjigu sam pročitala i pogledala film, i zapravo ne nudi ništa novo, stari princip pozitivnog razmišljanaj i vizualizacije.. ne znam koliko je zapravo to primjenjivo, odn. je li stvarno moguće sve u životu postići samo vizualizacijom i pozitivnim razmišljanjem.ž

Pozitivan stav naravno pomaže i sigurno će netko s takvim stavom prije nešto ostvariti nego osoba koja je u startu negativna (pa samim time sebi automatski smanjuje mogućnosti) ali nekako da bi to 100% vrijedilo onda moramo biti slobodni od uticaja drugih ljudi i njihovih želja i misli, a što mi se čini nemogućim jer je sve isprepleteno.. ovako ispada da je aspolutno sve u našem životu rezultat naših misli, bilo pozitivnih bilo negativnih, odn. da ovisi isključivo o nama.. a u životu se pokazalo da nije tako..
Lady Lavender

PostPostano: ned svi 20, 2012 2:01 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

i ja sam pročitala knjigu i isto mislim da ne može sve ovisiti o nama samima, jer živimo na planeti sa 7 milijardi ljudi.. nekako mi se ne čini da je tak ojednostavno kao što se uatori trude prikazati.. pozitiva pomaže, to svakako, ali da se isključivo tako može sve riješiti, ne znam baš.. ako su i bolesti i sve što navode produkt naših misli, kako objasniti bolest malog djeteta koje još ne može razmišljati na način kao odrasla osoba, sa svim sumnjama i strahovima..
Korisnički profilPošalji privatnu poruku
Lutijena

PostPostano: ned svi 20, 2012 2:04 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

slazem se sa Lady Lavender

PostPostano: ned svi 20, 2012 3:01 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ja sam za knjigu prvi put čula gledajući Oprah koja ju je toliko nahvalila u onom svom tipično "duhovnom" fazonu da sam je pozeljela procitati. No nakon nekoliko stranica knjiga mi je postala dosadna i pustila sam je. Znači, nisam nista propustila Mr. Green

PostPostano: ned svi 20, 2012 3:03 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ne volim ja te prakticke prirucnike Mr. Green
Kontam da treba pozitivno razmsiljati,ali ne moze sve biti u nasim rukama,jer nismo mi jedini akteri u nasem zivotu. Imala sam situacija kada sam zaista pozitivno razmisljala u vezi neke situacije i dala sve od sebe,nije mi bilo uspelo,posle sam shvatila da je bilo ok po mene.

PostPostano: ned svi 20, 2012 3:07 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ja osobno ne vjerujem u moc autosugestije jer tu treba imat zaista jaku volju i koncentraciju a toga je kod mene uvijek bilo u manjku heheheh....postoje neke knjige koje je vrijedno procitat, ima u njima mudrosti ali opet nekako mi se cini da nema kalupa za sve i svako mora koracat kroz zivot na svoj nacin. Kao sa dijetama, ja sam ih provodila neznam koliko uzaludno i na kraju počela osluskivat svoje tijelo, smanjila neke obroke, pocela vjezbama i vec toliko vremena zadovoljna sam svojom kilazom. Znaci, treba traziti i osmisljavati sam za sebe ono sto ti odgovara i treba.

PostPostano: ned svi 20, 2012 3:09 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

to je tacno,potrebna je ogromna koncentracija i volja i da te nista puno ne muci da se mozes skoncentrisati na te misli,a ko je danas bez problema? I koga danas nesto ne poljulja u zivotu?a to sve utice da te makar na momenta obeshrabri.

PostPostano: ned svi 20, 2012 3:17 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Da, zato uvijek treba graditi svoj put kroz zivot. Nesto kao kada mala pticica gradi sebi gnjezdo, grancicu po grancicu da bi na kraju stvorila svoj dom. Tako i mi ljudi kroz vrijeme gradimo svoj zivot i nalazimo u njemu smisao.

PostPostano: pon svi 28, 2012 5:36 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

I ja sam pročitala knjigu i čak se probala držati nekih stvari opisanih u knjizi (i nekim sličnim knjigama), ali prilično bezuspješno pa sam odustala.
Što se tiče pozitivnog stava...znam neke ljude koji su totalno pesimistični i uvijek misle da će im se desiti najgore, a u životu im ''teče'' med i mlijeko... Kako to objasniti???
Lady Lavender

PostPostano: čet svi 31, 2012 11:04 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

možda ostali oko njih misle pozitivno pa im se dese lipe stvari,.. znaš npr. one matere šta hodočaste po crkvama samo da im se ćer/sin uda/oženi, pa im se na kraju ispuni želja, a ovi ni pomislit o tome prije.. e pa kad to navali, ništa ih ne može zadržat Mr. Green
Šansel

PostPostano: pet lip 01, 2012 6:54 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

hheheh, to je isto ono kao da ne valja raditi ništa na praznik, nekom se eto slučajno desila neka nezgoda, sto je normalna stvar u zivotu, i odmah se to protumači kao kaznio ga svetac jer je radio na njegov dan. Kakva glupost.

PostPostano: pet lip 01, 2012 6:56 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

ja ne vjerujem u to,istina da pozitivnost dakako utječe i na naše raspoloženje i na to kako će nas drugi doživljavati,ali da se pozitivnim mislima može privući sve što želimo ne bi bilo nijednog bolesnog djeteta na ovome svijetu,nijednog gladnog čovjeka,nijednog beskućnika,nijedne silovane žene...

PostPostano: pet lip 01, 2012 7:02 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

ma skoro sve sto dolazi iz Amerike su ciste gluposti, pa oni su ako bar nista razvili od savrsenstva sistem kako prodavati maglu budalama...realno gledano, ne postoji covjek koji sebi ne zeli dobro, pa svako normalan zeli sebi sve najbolje i najljepse.

PostPostano: pet lip 01, 2012 7:06 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

ne samo sebi,velika većina ljudi suosjeća sa patnjama drugih ljudi,ja osobno bi dala sve na svijetu da nijedna majka ne osjeti bol kod gubitka djeteta,da nijedna žena ne proživi pakao koji nosi silovanje i nasilje,da nijedan čovjek na svijetu ne umire od gladi pored tolike hrane koja se svakodnevno baca,da nijedno biće na svijetu ne umre od raka...ima toga još

PostPostano: sub lip 02, 2012 8:20 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

U pravu ste to i ja zelim da svi imaju zdravlje dobro i sve sta trebaju u zivotu .al ipak nemozemo mi na primer njima pomoci da neznam koliko mi zelimo neide imam u familiji curica 2g.napunila ima SMA nema lijeka nigdje na svijetu.dzabe nase zelje...
kirica

PostPostano: čet lip 14, 2012 11:46 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Pa da, ja sebi npr. zelim hrpu love i igram bingo s pozitivnim mislima o milijunskom dobitku, a ne dobijem ni ulog. smije se

Ne znam jesam li to procitala u Tajni ili nekoj drugoj knjizi tog tipa, ali evo sto je pisalo. Kao, npr. ako zelis neku ozbiljnu vezu, brak i tako to, kao onda se moras ponasati tipa kao da to vec je. Moras spavati na svojoj polovici kreveta, moras drzati svoje stvari u svojoj polovici ormara, a ostatak oramara ostaviti prazan za Njega (Gospodina pravog)..a sto cu kad mi ormar nije dovoljan ni za sve moje stvari, a lijepo mi se rasiriti po cijelom krevetu.. smije se
Lutijena

PostPostano: čet lip 14, 2012 3:11 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Meni je sestra ovu knjigu kupila pre 5 dana,zao mi je sto je dala malo vise para,u principu ne mislimda smo krojaci svoje srece uvek,ali zanimljivo je citati

PostPostano: pet srp 20, 2012 1:40 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

I jesi li pročitala knjigu i primjenila? Kako ti se čini?

Meni je djelovala zanimljivo dok sam ju čitala, ali nemam nešto previše volje i koncentracije da isprobavam djeluje li.
Lutijena

PostPostano: pet srp 20, 2012 4:05 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Pa deluje mi prilicno nemoguce,nije da sam pesimista bas,ali onako mi deluje kao neki prirucnik,ali utice pozitivno ako nista drugo. Inace,jako brzo se cita,i ja sam u jednom danu procitala pola i onda stala zbunjen

Započni novu temu Odgovori na temu   

Forum(o)Bir:   

Sljedeća tema
Prethodna tema
Ne možeš otvarati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.