FI Black 3D Blue

FAQ  •  Pretražnik  •  Članstvo  •  Korisničke grupe   •  Registracija  •  Profil  •  Privatne poruke  •  Login

NEWS:
 O magiji Sljedeća tema
Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu
Autor/ica Poruka
Legba

PostPostano: čet stu 17, 2011 3:34 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Na širem području Balkana susrećemo nekoliko oblika magije koje možemo podijeliti na dvije vrste – visoku magiju i kult vračanja.
U pravu, istinsku ili najbolje rečeno visoku magiju spada arapska magija pošto ispunjava sve kriterije koje zahtjeva ovo rangiranje počevši od asketizma, posta, upotrebe pečata, tamjana, zaziva, astroloških podjela itd. Još jedna magija koja postaje sve popularnija na našim prostorima jeste vudu magija te i nju možemo svrstati u visoki oblik pošto zadovoljava gore navedene uvjete. Ovo su i najmoćniji oblici magijskog djelovanja. Visokom magijom se ponajviše bave svećenici obično školovani i sa određenom dozom duhovnog potencijala u sebi.
U niži oblik magije ili u kultove vračanje spadaju rumunska (vlaška), bugarska, bosanska i ciganska magija gdje susrećemo mješavinu folklornih elemenata sa jednostavnim oblicima bajalica, basmi ili ritualima koji ne zahtjevaju nikakvo zadiranje u osnove visoke magije poput prethodnog posta, praćenja položaja zvijezda i tome slično. Kao što se može pretpostaviti moć ovakvih magijskih djelovanja je slaba. Kult vračanja najviše predvode nepismene babe i Romkinje bez ikakvog literarnog znanja ili pronicanja u spirituale mudrosti. Sve se uglavnom temelji na često vrlo škrtom znanju koje je prenešeno i često pogrešno shvaćeno. Njihov opseg znanja svodi se na liječenjem neke bolesti travama i basmama, gatanje, salivanjem olova, tjeranjem uroka ili pak spravljanjem ljubavnih čini. U kultovima vračanja također nailazimo na najveći broj šarlatana i prevaranata.
Osim svega nabrojanog treba spomenuti vještičarstvo i sotonizam kao magijske pojave pošto su takva društva u najvećem broju anonimna pa u skladu sa tim o njima možemo najviše saznati iz crni kronika.
Danas kada prelistamo bilo koje dnevne novine naići ćemo na veliki broj osoba koje gataju, rješavaju ljubavne ili poslovne probleme, otključavaju i zaključavaju parove, predviđaju sudbinu...Isto možemo vidjeti i na TV-u u noćnim terminima no treba svakako reći da ti ljudi ne predstavljaju niti istinske gatare a kamoli magove pošto svako onaj ko se razumije u okultizam zna da je magijsko znanje i praksa tajan a ne javan posao. Ti ljudi nemaju nikakvu moć niti im treba vjerovati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice
hefest

PostPostano: pon stu 21, 2011 7:30 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Neznam gdje da postavim pitanje pa nemojte se ljutiti ako sam možda na pogrešnom postu.Kako su mi se početkom godine počeli događati pomalo čudni i neobjašnjivi problemi potražio sam pomoć "strčnjaka".Neki možda i jesu bili stručnjaci,ali vjerujem da ima i prevaranata.Konkretno najčudnije, pored svega što mi se dogodilo, je prekid veze iz nekakvih neobjašnjivih razloga.Pored financijskih i emotivnih problema sad se pojavljuju i ozbiljniji zdravstveni problemi.Kontaktirao sam nekoliko tarot majstora i nekoliko vidovnjaka.Uglavnom većina mi je rekla slično mišljenje osim dvije osobe,ali nebitno.Bitno je ovo što mi je rekla zadnja "vidovnjakinja".Kako mi se učinila iskrenom osobom odlučio sam se za njene usluge da mi otkloni blokade i urok koji sam kako mi je rekla nešto kao u smislu nasljeđeni urok u obitelji i da je dosta star.Uglavnom platio sam i ona mi je garantirala 100% da će to u 10 dana biti rješeno.Kako nije bilo nikakvih pomaka kontaktirao sam je nakon 30tak dana.Nakon razgovora nudi mi "najbolju" opciju koja 200% sve rješava,a njoj ne trebam dati ništa nego samo uplatiti 400kn koje bi ona prosljedila do katoličkog svećenika koji bi odradio završni dio tog rituala.Koliko se sjećam radi se nešto sa svijećama,prvi dio tog rituala bi ona odradila,a nakon toga bi te svijeće odnesla u crkvu i svećenik bi odradio drugi dio rituala.Interesira me budući da vjerujem da ovdje ima onih koji se bave magajskim ritualima,ili već neznam s čime o čemu se radi,ili je u pitanju prevarantica? ne zna Hvala!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku
Legba

PostPostano: pon stu 21, 2011 10:25 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Koliko ja vidim iz vaseg posta vi vec i sami znate da je ta osoba prevarant jer kako vec nije prvo uspjelo ona ne odustaje vec ide dalje sa iznudom novca za svoju maglu.

"Kako nije bilo nikakvih pomaka kontaktirao sam je nakon 30tak dana.Nakon razgovora nudi mi "najbolju" opciju koja 200% sve rješava,a njoj ne trebam dati ništa nego samo uplatiti 400kn koje bi ona prosljedila do katoličkog svećenika koji bi odradio završni dio tog rituala".

Ovakvih prica ima na stotine. Problem je u tome sto dosta ljudi ne zeli prihvatiti cinjenicu da su neki problemi samo problemi, losa zivotna faza, i slicno a da ipak mali broj njih ima veze sa crnom magijom ili proklestvom.
Mozda kod vas ima nekih problema i takve prirode ali oni se otkrivaju na potpuno drugaciji nacin a ne tarotom.
Ja vam preporucujem da jedno vrijeme prestanete misliti da vam se te stvari događaju zbog uroka pa ako tada, kada to smetnete sa uma, prestanu negativna dogadjanja onda ste to sebi samo umislili. No ako se ona unatoč vašem drugačijem razmisljanju nastave onda trebate potraziti neku ozbiljnu osobu a ne te sa telefonskih linija.
Legba

PostPostano: sri stu 23, 2011 9:47 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Simptomi da ste pod magijskim utjecajem su sljedeći:

-bolesnik ide kod doktora a nalazi su mu svi uredni, medjutim, on i dalje osjeca bolest,
-čovjeka nešto guši trga posebno u zalazak sunca i noću,
-osoba ima noćne more od čega zadobiva strah koji ga guši u grudima,

Ovo su tri najsigurnija simptoma. Ostali su manje pouzdani jer mogu upućivati i na organsku bolest:

-stalna glavobolja,
-bol u stomaku,
-osobu bole zglobovi i leđa,

Postoji još simptoma ali i oni kao prethodni mogu ukazivati na recimo psihičke probleme nastale usred nekog stresa, šoka, straha itd. Oni su:

-napetost, bijes,
-promjenjivo raspoloženje,
-depresija,
-nesanica, umor...

Zadnja promjena: Legba; sri stu 23, 2011 9:58 am; ukupno mijenjano 1 put.
Legba

PostPostano: sri stu 23, 2011 9:55 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Gore navedeno su najčešći simptomi. Nakon ovih imamo simptome koji se pojavljuju recimo kao sumnja u magiju:

-neko nema sreće i napretka određeni period,
-osoba ne može pronaći ljubavnog partnera tj udati se ili ozeniti,
-osoba ima niz saobracajni ili drugih nezgoda,
-u kuci se dogadjaju stalne svadje,
-dodje do hladjenja emocija izmedju partnera,
-neposlusnost djece itd.

Sve navedeno moze ali i ne mora imati veze sa magijom. U najčešćem broju i nema nikakve veze jer 90% događanja u životu su obični ljudski problemi koji je uvijek bilo i uvijek će biti. Problem njihovog rješavanja je ključ svega. Ako neko želi vjerovat da mu je žena ili muž nevjerni zbog magije a ne primjerice zbog pomanjkanja ljubavi i njeznosti u odnosu onda su te osobe savrsene zrtve vecine vračara i hodža koji samo čekaju da im takav/takva pokucaju na vrata
Legba

PostPostano: sri stu 23, 2011 10:10 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Što se tiče proklestva u pitanju je Božija kazna za učinjeno zlo ili zakon karme - ako radis zlo stići će te zlo! Proklestvo niko ne može ukloniti jer da može onda bi realno govoreći ta osoba bila jača od samog Boga što nema veze sa razumom. No, proklestvo ima svoj rok trajanja i zaustavit će se samo od sebe. Znači, čovjek proklestvo ne moze ničim neutralisati i zato nemojte nasjedati na šuplje priče nekakvih vračara kako one svojim ritualima mogu skinuti kletvu. To je notorna glupost i laž.
hefest

PostPostano: čet stu 24, 2011 7:53 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Hvala na objašnjenju. Znam da zvuči kao isprika, ali nažalost previše ima onih koji iskorištavaju našu naivnost i naše slabosti. Eto što se dogodi kad kod takvih vračara i vračeva, a i naravno hodža naleti netko kao ja. Nažalost nisam prije istraživao, pa tako i nisam našao ovaj forum. Vjerujem da bi sad sve bilo drugačije, ali lako je biti general nakon bitke. Zahvaljujem se na vašoj pomoći.
Legba

PostPostano: čet stu 24, 2011 9:30 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Ma dobro je ipak zavrsilo jer mogao si upast u taj krug obilaska i pozivanja tih "vidovnjaka" i "vračara" koji su ti mogli uzet duplo više novca. Iskreno rečeno, prema svemu što dolazi iz oblasti magije i proricanja treba biti jako sumnjičav. Danas je 95% prevaranata. Čast izuzecima koji postoje ali su rjetki i daleko od tv-a, telefonskih linija i ostalih prevarantskih shema.
Legba

PostPostano: uto ožu 06, 2012 2:11 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Borba protiv crne magije i onoga ko baca čarolije (sihirbaz) nije ni malo jednostavna niti bez posljedica. Danas kada čitamo o toj tematici, posebno na sajtovima koji se bave duhovnim liječenjem, stječemo dojam kako je za skidanje sihira i neutralisanje džina dovoljno ponoviti određeni broj puta izvjesnu molitvu i držati se vjerskih propisa.
Drugi problem je što u 97% slučajeva duhovnim liječenjem na našim prostorima bave se nestručne osobe ili čak osobe koje su po zanimanju hodže ali koji sa ovom oblašću nemaju nikavih dodira već im je taj položaj dovoljan da se, po svom mišljenju, mogu baviti nečim što ne razumiju. Naročito treba biti oprezan pred navodnim nasljednicima nekog glasovitog hodže koji se na sve načine žele okoristiti slavom prethodnika. Samo hvalisanje dovoljan je pokazatelj nedostatka znanja. Nikakve koristi niti od pokazivanja nekakvih starih knjiga kada onaj ko ih ima nije usvojio ništa od ponuđenog znanja. Ili ih uopće ne zna ni pročitati.
Treći problem su ženski „iscjelitelji“ koji nemaju nikakvu snagu liječenja i uglavnom se iza toga kriju šarlatanke ili skrivene vračare. Žena ne može liječiti vjerskim putem. Žena može salijevati strahu, skidati sa djece uroke, namještati strunu želuca ali nikako istjerivati džine i skidati sihire. Svugdje po arapskom svijetu žene se dovode isključivo sa djelovanjem Iblisa i džina. U Alžiru se doslovno kaže „ Žene su Iblisove zamke“, ili „Žene su džinske krave“. U Maroku nalazimo slična razmišljanja, naime, prema tomošnjem vjerovanju žena što je starija u njoj ima više džina. Ona koja pređe 60-tu godinu postaje najviše slična samom džinu. U svemu kazanom ne treba tražiti nikakav šovinizam niti diskriminaciju već realno objašnjenje. Džinima su žene primamljive i oni u njima uvijek gledaju potencijalne ljubavnice ili supruge. Nikada u ženama ne vide nikakav autoritet koji je neophodan za uspješno liječenje.
Onaj ko se bavi egzorcizmom i općenito neutralisanjem svih oblika crne magije, baš poput i samog čarobnjaka koji te iste magije ispliće i baca na druge, mora mora imati otvorenu komunikaciju sa duhovnim svijetom. Osoba bilo da je iscjelitelj ili čarobnjak ukoliko ne može komunicirati sa duhovnim silama ne može niti liječiti ili praviti magiju. Nije čak ni pogrešno tražiti od iscjelitelja da vam demonstrira tu vještinu tako što će na primjer reći o vama neki detalj koji samo vi znate. Za ono što plaćate uvijek imate pravo tražiti uvjerljive argumente. Ne može li vam iscjelitelj ponuditi ništa konkretno slobodno se okrenite i idite od njega.
Danas nije problem poplava svakojakih vidovnjaka i iscjelitelja. Realno govoreći navodna demokratija ,koja nikada u svijetu nije niti će zaživjeti u pravom značenju riječi, omogućila je svakome da ponudi ono što ima i to je sasvim uredu no cijela stvar se počinje komplicirati kada neupućena osoba (žrtva) počne kucati na vrata šarlatanima koji osim pompozne priče nemaju ništa drugo.
Generalno govoreći duhovno liječenje se ne smije nikako naplaćivati. Posebno ga ne trebaju naplaćivati osobe koje se prikazuju u svjetlu religije, oko njih su svete knjige, tespihi ili brojanice, ikone....Grijeh je naplatiti nešto što dolazi od Boga i uz pomoć božije moći. Takvi iscjelitelji uvijek trebaju da imaju stalno radno mjesto od kojeg dobijaju plaću za životnu egzistenciju a da im duhovno liječenje bude probono primjerice vikendom kada ne rade u firmi. Jedino takve osobe tojest iscjelitelji su bogobojazni i stoje iza onoga što predstavljaju. No, da imamo takvih iscjelitelja onda ih zapravo ne bi ni imali! Mislim da je sa ovom zadnjom rečenicom sve dovoljno rečeno.
No, postoje stvari u duhovnoj profesiji koje itekako treba naplatiti a to su gatanje, proricanje sudbine, i pravljenje magije i zapisa. Ni jedno ni drugo nisu niti nužne niti potrebne stvari za ljudski život ali ako ih neko želi onda treba za njih i dati izvjesnu svotu novcu. Ili kako bi se to reklo „Svaki ćejf košta!“. Na magiju i gatanje ne treba gledati sa nevjericom jer zaista je glupo reći da neko vjeruje u Boga a ne vjeruje u recimo džine?! Ili kazati da ne vjeruje u magiju a sve tri svete knjige opominju na opasnosti koje ona sa sobom povlači.
Riyana

PostPostano: pet tra 13, 2012 1:10 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

hvala na doista opširnim informacijama
Prethodni postovi:      
Započni novu temu Odgovori na temu   

Forum(o)Bir:   

Sljedeća tema
Prethodna tema
Možeš otvarati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.