FI Black 3D Blue

FAQ  •  Pretražnik  •  Članstvo  •  Korisničke grupe   •  Registracija  •  Profil  •  Privatne poruke  •  Login

NEWS:
 -Biblija sveta neistinita knjiga krščana- Sljedeća tema
Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu
Poll :: Dali vjerujete u sotonu i boga??

Da
33%
 33%  [ 3 ]
Ne
44%
 44%  [ 4 ]
NIje me briga
22%
 22%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 9

Autor/ica Poruka
Tormentor
Site Admin
Site Admin

PostPostano: pon vel 26, 2007 1:29 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

STAUROS

- Križ simbol kršćanstva..izraz je izveden iz latinske riječi CRUX..Zanimljivo je to da je križ kao simbol upotrebljivan puno prije krščanske ere a biblija govori kako je Isus mučen i pogubljen na STAUROS-u..STAUROS grčka riječ koja znači stup,uspravan kolac,motka..čak i među Rimljanima je CRUX(od kojeg je izveden naš križ)izgleda prvobitno značio uspravnu motku.Ne postoji ni jedan barem indirektni dokaz u bibliji o tome da je stauros bio nešto drugo nego obično stauros;a još manje da se sastojao,ne od jednog balvana,nego od dva balvana prebijena jedan na drugi u obliku križa..

- Pronađeni su različiti predmeti koji dotiraju davno prije kršćanske ere,a koji su obilježeni križevima različitih oblika.ti su predmeti pronađeni gotovo u svim dijelovima starog svijeta..Bezbrojni primjerci potječu iz Indije,Sirije,Perzije i Egipta.Oblik križa vuče porijeklo iz stare Kaldeje a korišten je kao simbol bog TAMUZA .ČUDNO je,ali je ipak bespogovorna činjenica da se mnogo prije rođenja ISUSA a i nakon njegovog rođenja i u zemljama koje nisu bile dotaknute učenjem crkve,križ koristio kao sveti simbol..

- Što se tiče ISUSA stvari su jasne zbrka na zbrku itd. ali tu su i sveci dakle osobe koje bi krščani trebali štovati, svete osobe, pronicatelji krščanske vjere - ili pratioci zabluda.

- Zašto sveci? (DEFINICIJA:Prema naučavanju rim.kat.crkve,sveci su oni koji su sada s kristom na nebu,a kojima crkva iskazuje priznanje zbog njihove izuzetne svetosti i kreposti.Iz Tridentinskog vjerovanja proizlazi da svece treba prizivati za razgovor kod boga,a njihove relikvije i svetačke slike treba štovati) ..a čemu to kad biblija kaže ovako.

- Stoga se molite ovako:Oče naš koji jesi...˝dakle molitva treba bit upučena ocu a ne nekim svecima. Isto tako kaže..˝nitko ne dolazi k ocu osim po meni¨ ..I tako je isključena pomisao da bi bilo tko drugi mogao preuzeti ulogu posrednika..Najčešče pojavljivanje obilježja svih svetaca je nimbus(oblak)svijetli krug koji se pojavljuje oko glave svetaca.Nimbus potječe iz pretkrščanskog vremena,a ima ga i u helenskoj umjetnosti nastaloj pod poganskim nadahnučem;kao što se može vidjeti na mozaicima i kovanicama ,polubogovi i božanstva kao što Neptun,jupiter,Bakho i posebno Apolon(bog sunca)nosili su svetačku aurolu.U helenskoj i rimskoj umjetnosti bog sunca helios i rimski car često se pojavljuju sa svijetlečim vjencem...

Site Moderator

PostPostano: čet ruj 27, 2007 7:46 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

mene proganja jedna stvar... To što krščani zapravo ne poznaju svoju prošlost (kad bi je poznavali bilo bi ih puno manje). I nije mi jasno kako netko može vjerovati da je cijeli svijet potekao od Adama i Eve koji su imali Kaina i Abela? Helo!!! Iz incesta su potekla dva sina i što dalje? Odjednom pleme? Hm... A najviše me ljuti (doslovno poludim) kad nekom vjerniku objašnjavam nešto po pitanju magije pa mi veli tipično: ljudi ne poznaju dovoljno Bibliju, a odgovor na svako pitanje na koje nema argumenta je: bog ima svoje razloge. Treba se pouzdati u njega. Treba živjeti u strahu božjem.... Mislim da bog ipak nije toliko primitivan. Ili: Biblija se tumaći simbolički, i onda ide citirati nešto što bi trebalo biti simbolički objašnjeno. Daj se odluči.
Najbolje od svega je da mnogi sveci ili npr. kralj Solomon (mudrac koji je dobio dar mudrosti od boga) upražnjavaju magiju... I na kraju se ispostavi da postoje spisi i knjige i djela i što ti srce želi...
Da ne spominjem crkvu i srednji vijek... kako se crkva kupala u razvratnosti i kakve su se ljage i ogavnosti zbivale unutar samostana...
Propovijedaju skrušenost i jednostavnost, Vatikan se kupa u lovi. Pomozimo siromašnima (ali dajte vi mi bi svoje zadržali makar u podrumu), osuđujemo pobačaj (ali ništa ne poduzimamo da bismo zbrinuli samohrane majke i osigurali im pomoć), osuđujemo izvanbračni spolni život (ali zato štitimo pedofile u svojim redovima)... Bog njima oprašta, a ostale kažnjava i spaljuje, ajde MOLIM VAS LIJEPO PA NIJE BOG IDIOT!

Site Moderator

PostPostano: čet ruj 27, 2007 7:50 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Nepotrebno se živciram uostalom, zapravo im svaka čast na takvoj obmani (treba imati dara za takvo što).

Site Admin
Site Admin

PostPostano: ned ruj 30, 2007 12:25 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Slažem se , svaka ima čast pametniji su od nas , al to ne mora značit da u njih vjerujemo - CRKVA JA SAMO JEDNA VELIKA ORGANIZACIJA ILI LANAC KOJI NA SEBE VUČE LOVU U BOŽJE SVRHE I S TIME VRŠI VELIK UTJECAJ NA SVE OKO SEBE ... bljak :)

Site Moderator

PostPostano: pon lis 01, 2007 1:15 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ne ljuti vas zaglupljena masa ljudi koji očajno vjeruju u takvu jalovu i obmanjujuću ustanovu? Ponekad se poželim odseliti u neku drugu zemlju zbog netolerantnosti drugih... Dobro možda zato jer je ovo mala staromodna sredina... Vama je možda lakše. :!:

Site Admin
Site Admin

PostPostano: pon lis 01, 2007 7:32 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ah neznam, malo je to sve skupa smjesno sta ljudi vjeruju u stereotipe i ono sta od nekog cuju .... hehe mi smo sad sotonisti i sta nas briga ... jadno ...

PostPostano: uto lis 02, 2007 11:40 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ma mene najviše ljuti kod svega toga što se javila strašna komercijalizacija svega toga...mislim kršćanstva i svega vezanog za to...Ja osobno prezirem instituciju crkve jer me srtrašno smeta dvoličnost i način na koji svećenici i ostali iskorištavaju ljude....Ono čuo sam x-puta kako svećenici postupaju sa onima koji ne daju "dobrotvorne" priloge crkvi.....Mislim jer to bit jedne vjere otimačina, a ako se nema šta za otet onda se ljude javno proziva.....

Ma dajte molim vas...pa sve je to ( bar po meni ) smiješno......al dobro ko voli....
Korisnički profilPošalji privatnu poruku
Tormentor
Site Admin
Site Admin

PostPostano: sri lis 03, 2007 7:56 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ma slažem se - kad dođeš u crkvu npr. moliš se i odjednom dođe ti onaj frajer sa košaricom i ono moraš ubacit pare ... ajd doduše neku siću, ali mise su često i nakupi se ogromna lova - da još i ne spominjem donacije za dobrobit crkve itd ... Znam to jer sam kao mali hodao tamo po utjecajem starci i pod njihovim pritiskom!

Svi razgovori o ovoj temi su mi nekako bez rezultatni, gubim vrijeme razgovarajuči o tome - ma NE, TROŠIM FARBU NA TIPKAMA :twisted:

SVE U SVEMU CRKVA I JA CRNO I BIJELO !!

Site Moderator

PostPostano: čet lis 04, 2007 6:40 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

E baš sam i ja htjela napisati da je nepotrebno razglabati o ovoj temi... Samo im dajemo materijal da kasnije mogu upirati prstom....

Site Moderator

PostPostano: čet lis 04, 2007 6:42 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

samo što većina ljudi u ovim vodama ima razumjevanja naspram crkve i religije i ostavlja im prostor oko njihova izbora dok će oni svim silama optuživati i po potrebi...tko zna

Site Admin
Site Admin

PostPostano: čet lis 04, 2007 8:17 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Da, osobito stariji ljudi kojima je to sve(oko crkve, religije) zakon _ moglo bi se reci da su neupuceni i to je sve skupa malo zalosno i jadno ... Ah, dosta ....

Site Moderator

PostPostano: pon lis 08, 2007 7:37 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Bitno da je srednji vijek iza nas...

PostPostano: pon lis 08, 2007 10:03 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Wicca33 je napisao/la:
Bitno da je srednji vijek iza nas...

Da ali se na žalost i dalje na neke stvari gleda kao u srednjem vijeku...tj. sve što ne odgovara crkvi nije ispravno...Recimo imam jedan ( možda ne baš odgovoarajući ) primjer...

Prije nekih X mjeseci (nisam točno siguran kada ) i vidim neku reportažu iz neke afričke zemlje gdje kršćanski svećenik/misionar spaljuje hrpu prezervativa...Ja se prvo nasmijao na tu scenu dok nisam čuo obrazloženje...Kao razlog tome je bio taj što se crkva protivi seksu prije braka...E sad ne bi to bilo toliko strašno da nema još jedna caka...U toj Afričkoj zemlji ( joj ne mogu se sjetiti kojoj, a nadam se da ćete skontati ) ima hrpa ljudi zaraženih AIDS-om, a te prezervative su poslale razvijene zemlje da kolko-tolko smanje širenje....

Znači kao crkvi nije uredu seksat se prije braka, ali je u redu kad xxx ljudi umre od Aids-a...Mislim koliki moron moraš biti da kažeš da se tako nešto napravi...

Ono kao:
" Šta ćemo raditi danas ?"

- " Ništa posebno, idemo malo pomoći u širenju boleštine tako što ćemo uništiti zaštitna sredsva. Znaš ipak seks prije braka ne valja "

- "Tako je, koga briga što će pomrijeti bitno je da se oni ne seksaju "

Mislim strašno....Znači biti toliko staromodan i zatucan...Ma nemam riječi, samo se naživciram....

E da ako sam malo skrenuo s teme ili ju čak u potpunosti promašio ispričavam se.....
Tormentor
Site Admin
Site Admin

PostPostano: uto lis 09, 2007 8:59 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Ma sve ok , drago mi je da se svi ne slazemo oko jedne stvari na koju cak necu torsit vrijeme ni rijeci... :twisted:

PostPostano: pet sij 02, 2009 2:45 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Hriscanstvo je izmisljeno...

Sotonizam je nastao mnogo prije hriscanstva....
Hriscanstvo osudjuje i proganja sve,sve knjige
izopacene na njihovu korist i dobrotu....
Ja nisam hriscanka niti cu ikad biti...

Dalua
Gost

PostPostano: ned pro 13, 2009 10:10 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

HEJ . Odusevili ste me , sasvim slucajno sam nasla na vas sajt, nemam reci , nisam mogla da zamislim, da ima ljudi , da isto misle, ja nevolim crkvu i nisam krstena bibliju sam procitala , cak malo studirala , bila sam dole kad su mi se braca krstila i ja pitam popu zasto on uzima pare za to kad u bibliji stoji da , da on to mora da radi cabe , znate sta mi je odgovorio popa, "jesam li ja komunista" za,mislite `` ali je pocrveneo ko paprika kad sam odbila da ga ljubim u ruke, u zivotu i kad sam rekal da to sto radi nije po bibliji .poceo je na latinskom, ja ga prekinu i lepo mu kazem zasto prica na latinskom jer moji roditelji nerazumu to , a treba da razumu , vel, ja sam na kraju posvadala sa popom, da me je matori izbacio bukvalno napolje , Moj matori veruju u boga , i ja verujem ali bog je svuda oko nas , a ne u Crkvi kako svi matori veruju , Ja nemogu da podnesem popove ni crkvu , sve sto si napisao je tacno, odusevio si me , blink blink
Tormentor
Site Admin
Site Admin

PostPostano: sub pro 19, 2009 7:23 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

welcome to the club :namiguje

PostPostano: sub tra 14, 2012 4:15 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

malo da podignem temu,vjerujem u boga,vjerujem u sveto trojstvo,vjerujem u majku božiju,vjerujem da postoje anđeli svuda oko nas...isto tako vjerujem da postoji i ona druga zla strana-od čega bi nas svi ti anđeli inače čuvali ne zna
netko je već rekao da bibliju ne treba shvaćati doslovno-tako i je,objasniti ne mogu ni sebi niti bi pokušavala drugima-puno nedorečenih stvari,puno neobjašnjivih stvari...
ono što mene smeta i s čim se ne slažem je stav crkve kao ustanove-protive se upotrebi kontracepcije iao milijuni ljudi umiru od aids-a,u africi milijoni dječice doslovno umiru od gladi i bivaju hrana lešinarima,protive se umjetnoj oplodnji a toliko je roditelja željno imati svoje dijete kojeme bi podarili svoje i srce i dušu..
jednom je na tv-u bio prilog gdje se neki predstavnik crkve usudio reći "svi liječnici se u laboratoriju igraju boga...ako bog nije htio da imaju djece neka ih ni nemaju" --pa ako mu bog da čir na želudcu neka umre od istoga,što koji klinac ide doktoru da mu pomogne?! u njegovom slučaju ne vrijedi ona stara "božja volja"...

zadnja dva dana sam jako potrešena,tužna,razočarana u sve-jednoj prijateljici je dijete od nekoliko mjeseci dobilo meningitis(upala mozga uslijed pneumokoka) i u roku od 10 sati od živog i zdravog djeteta došlo je do toga da nijete nema niti jednu moždanu funkciju mozga,ne diše samostalno,srčeko pokreće aparat plače(
gdje je taj naš bog bio-na pauzi??
Lady Lavender

PostPostano: ned svi 20, 2012 10:59 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Angie je napisao/la:

jednom je na tv-u bio prilog gdje se neki predstavnik crkve usudio reći "svi liječnici se u laboratoriju igraju boga...ako bog nije htio da imaju djece neka ih ni nemaju" --pa ako mu bog da čir na želudcu neka umre od istoga,što koji klinac ide doktoru da mu pomogne?! u njegovom slučaju ne vrijedi ona stara "božja volja"...

e pa to je ono šta ja najviše volim kod njih, kako oni fino podvuku crtu - mislim, ako je umjetna oplodnja zlo, onda je bilo kakva medicinska intervencija protivljenje Božjoj volji - jer svaka bolest dolazi s razlogom, tako da po toj njihovoj logici bilo kakva medicinska intervencija je zapravo zlo.. kako li su samo fino selektivni..

ja sam vjernik i vjerujem u Boga, ali crkva s tim nema nikakve veze, oni su samo jedna dobro vođena korporacija koja je opstala 2000 godina..
dakle, ateist-ne, antiklerikalist-DA!

i sama ta teza o nepogrešivosti pape.. najveća blasfemija - ako ćemo po crkvenom učenju, jedino je Bog bezgrešan, to nije odlika čovjeka, već božanskog
Gost

PostPostano: sri svi 23, 2012 5:17 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Tormentor je napisao/la:
Biblija sveta neistinita knjiga krščana

Slucajno naidjoh na ovu stranicu i ne mogu a da ne napisem koji komentar na ovu vasu temu.

Prva Recenica koju citiram iz cijelog teksta je zaista ISTINA koju ste naveli i koja se dokazuje i ispostavlja zadnjih 1500 godina a zadnjih 50 godina znaju gotovo i mala djeca sta je neistina, samo sto ih zakorjeli roditelji i popovi crkveni suprotno ubjedjuju. Ca. 300-400 godina nakon nestanka , ili"uskrsnuca" Isusa Rimski kraljevi (Konstantin) i tadasnji crkveni vladari su odlucili da Isusovo ucenje spoje sa rimskim mnogobozackim vjerovanjima ili ti recimo bolje nevjerovanjima te su naredili da se sve knjige do tada napisane o Isusu i vjeri koju je propovijedao donesu, iz njih izdvoje ono sto bi tadasnjoj vlasti pasalo i dodaju ono sto su ti vladari i tadasnji crkveni ljudi smatrali da je za njih dobro. Koncil I, (Carigrad) II, III, itd. A kada su to uradili naredili su da se sve te prvobitno pisane knjige uniste, spale i kod koga se nadje nesto od tih starih knjiga bit ce razapet, ubijen ili nekako drugacije zivota lisen. Tako su se vise puta sastajali i svaki put iznova mijenjali nesto u toj novostvorenoj svetoj knjizi. Dokazano je da danaschna Biblija im na "1000" netacnih tvrdnji i kao takva nije rijec Isusova a kamoli potpuna istinita rijec Bozija. Zbog takve krscanske Biblije mnogi danas radije vjeruju da je covjek evulirao od majmuna.

"Citaj, citaj, uci i razmisljaj pa ces Istinu u sebi i oko sebe naci"

Drugi put cu nesto o nekim drugim tvrdnjama na ovoj temi. Dotada lijep pozdrav svima.
Prethodni postovi:      
Započni novu temu Odgovori na temu   

Forum(o)Bir:   

Sljedeća tema
Prethodna tema
Ne možeš otvarati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.