FI Black 3D Blue

FAQ  •  Pretražnik  •  Članstvo  •  Korisničke grupe   •  Registracija  •  Profil  •  Privatne poruke  •  Login

NEWS:
 Bosanski iscjelitelji i vidovnjaci Sljedeća tema
Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu
Autor/ica Poruka
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:51 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Merima kaže da se djelovanje šejtanskog sihira razlikuje džinskog – kada šejtan uđe u insana, on postaje sklon porocima, alkoholu, bludu, kocki i laži, ali kada dođe pod vlast džina koji zaposjedne njegovo tijelo, tada osoba poludi i nerjetko je vinovnik najtežih krivični djela, a dešava se i da izvrši samoubistvo.

Duhovna iscjeliteljka Merima iz Tuzle brojnim uspjesima u liječenju bolesti, ali i skidanju crne magije (sihira), veoma je cjenjena u svijetu alternativne medicine.Kako kaže, za ovaj poziv opredijelila se zahvaljujući majci, također duhovnoj iscjeliteljici, koja joj je prenijela sve tajne ove vještine.

-Gledajući nju kako pomaže drugima, još kao djevojčica znala sam da ću poći njenim stopama.Nije mi bilo dovoljno samo ono što mi je prenijela, nego sam i sama nastavila da proučavam koja je kombinacija molitvi i rituala iz Svete knjige najefikasnija za otklanjanje određenog problema, priča Merima i dodaje sa osim duhovnog iscjelivanja praktikuje i fitoterapiju.

Merima otkriva da kod nje u posljednje vrijeme dolaze teški slučajevi, osobe koje su zbog dejstva crnih sihira dospijele do duševne bolnice i da je veoma ponosna na to što je uspijela da ih sa samo nekoliko tretmana izlječi i vrati u „normalu“.

-Crna mađija ili sihir pravi se na bezbroj naćina, bilo da sihirbaz moli crne sile da mu pomognu da unište osobu, da čara iznad njene odjeće ili izvodi sihirbazenje sa raznim ritualima sa tamjanom kada je u pitanju ljubav.Jedno je sigurno, žrtve su najčešće upješne, sretne osobe ali i duhovni iscjelitelji koji rade za dobrobit ljudi.Sihirbaz u svojim mračnim ritualima naopako čita molitve iz Svete knjige, uzima parče odjeće osobe na koju baca sihir, ili neki drugi biljeg, i to zakopava u nečiji mezar.Žrtva tada počinje da osjeća prve simptome:noćne more, blage vrtoglavice, trnjenje u udovima, mogu se čak javiti oduzetost, halucinacije, gušenje u grudima, a kasnije, ukoliko se sihir ne otkloni, ishod može da bude fatalan, objašnjava duhovna iscjeliteljka.

U ovo nesretno vrijeme recesije Merimu sve više posjećuju biznismeni jer su zabrinuti za svoje poslovanje.

-Dojučerašnji bogataši plaše se da će se naći na udaru sihirbaza čija su nedjela „naručili“ konkurenti, što se, na žalost, često dešava.Prvo im proučim molitve, pronađem i uništim podmetnute sihire, a onda im dam hamajliju napravljenu određenim ritualom za svakog ponaosob kako bih njih zaštitila od svakog zla.Vjerujte, moji zapisi su mnogo puta učinili čudo, dešavalo se da spase firmu pred stečajem i ponovo je učine uspješnom.Kada vam neko uputi zlo, ono poput strijele leti ka vama, ta strijela se odbija o auru i vraća pošiljaocu.Svojim zapisima pomogla sam i mnogim ljudima koji se bave poljoprivredom i stočarstvom, da im njive budu blagodarne i štale pune.Onima koje interesuje budućnost, na osnovu imena i prezimena, kao i imena roditelja, otvaram zvijezdu i vidim što ih čeka u narednom periodu.Na taj način osoba može da izbjegne ili ublaži nesreću, otkriva iscjeliteljka i dodaje da je u svojoj praksi najviše pomagala žrtvama zazora, urokljivog oka, što nije nimalo bezazleno, jer može da izazove tešku bolest.

Na kraju, Merima upozorava na simptome zazora ili uroka: pospanost, zijevanje, glavobolju i bol u predjelu grudi.Ove znakove nikako ne treba zanemarivati ukoliko traju više od sedmicu dana.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:52 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Prvu strahu je salila '92. godine kada je kao izbjeglica pred četničkim pokoljem morala napustiti rodni Doboj i preseliti se u Zenicu.Prisjeća se bio je to neznani vojnik koji je zbog ratnih strahota psihički obolio.Od tada do danas, liječila je i izlječila mnoge.Njene strave pomažu kod uklanjanja strahova, nemirnih i burnih snova, psihosomatski i nervnih problema.

Godinama je Vasiha Bešlagić radila kao sekretarica u Komori ekonomskog instituta u Doboju prije nego je počela salijevati strahe.Na to je ,kaže, navela tetka Fata Bukvić, kako su od milja zvali drugu ženu njenog svekra, nekad poznatu dobojsku iscjeliteljicu.Tetka Fata je uspješno liječila znane i neznane, a onda svoja iskustva prenijela na Vasihu.

Od tada se Vasiha, danas 57-godišnja domaćica, posvetila strahama, vrijeme provodila proučavajući njenu ljekovitost dok i sama nije postala poznata iscjeliteljica.

Prvu strahu je salila '92.godine kada je kao izbjeglica pred četničkim pokoljem morala napustiti rodni Doboj i preselila se u Zenicu.Prisjeća se, bio je to neznani vojnik koji je zbog ratnih strahota psihički obolio.No, u život ga je vratila samo jedna Vasihina straha ili zrno kako se kaže na sjeverozapadu Bosne.Nakon rata, kaže, vratila se u svoju kuću, na Bešlagića brdo više dobojske kule, i do danas, liječila je i izlječila mnoge.Njene strahe pomažu kod uklanjanja strahova, nemirnih i burnih snova, psihosomatski i nervnih problema.Mnogi će reći da im nakon njene strahe u poslu ide bolje, da lakše dišu, hodaju, da su raspoloženiji....

-Nekada je svaka mahala imala po jednu ženu koja salijeva strahu, pravi strunu, liječi ječmen...Danas toga više nema.Šteta je što ova tradicija u BiH izumire, a tako je djelotvorna i jednostavna – kaže Vasiha.

Kad se straha ne primi

Ljudi joj dolaze iz svih krajeva države, a nerjetko i oni iz susjednih zemalja.Ona, blaga i prosvjetljena reći će da najradije salijeva strahu ljudima koji su koliko-toliko vjernici.Jer, kaže, veoma je teško raditi sa ljudima bez stida i srama.

-Postoje ljudi kojima se straha primi i oni kojima se odbije.Ja, ili imam nafakali ruku ili sam toliko sretna da mi stalno dolaze fini ljudi.Moje strahe se u većini slučajeva primaju.

Vasiha kompletan ritual salijevanja strahe radi baš kao što se radilo u davna vremena.No olovu uči dove iz Kur'ana.Onome kome salijeva strahu daje kocku šećera, na koju je također proučila dovu.Strahu tri puta oboljelom izljeva iznad glave, na prsima i na koljenima, opet na tradicionalan način – izljevanjem olova u vodu.Za to vrijeme čovjek kojeg tretira pokrije zelenim peškirom.Vrelo olovo u vodi „pukne“ i deformiše se u razne oblike.Sa takvog olova Vasiha tumači od čega osoba pati, koliko je u njoj straha, može vidjeti njeno opće zdravstveno stanje pa čak i to da li je osoba pod sihirima.

Strahu salijeva u bilo koje doba dana, jer kaže, svi su dani božiji pa ne vjeruje da određeno doba dana može utjecati na njen ritual.Ukoliko je osoba toliko bolesna da ne može ustati iz kreveta, nije joj mrsko doći i na kućnu adresu.Salijevanje strahe preporučuje i zdravim osobama tri do četiri puta godišnje.

Za tren smiri rasplakano dijete

Tetka Fata je naučila, kaže Vasiha, kako smiriti rasplakano dijete i sa njega otkloniti urok (zazor).

.Djetetu na uho proučim „salevat“ i „Ezan“ i potom ga umijem vodom na koju prethodno proučim određenu dovu.Poslije dijete zaspi, a kada se probudi više nema plača i trzanja – objašnjava Vasiha.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:52 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Mevludin Duvančić jedan je od rjetkih balkanskih proroka čija kazivanja treba shvatiti ozbiljnije i sa zanimanjem.Jedan je od onih kojih se mogu nabrojati na prste čiji se veliki dio vizija obistinio.U njegovom predstavljanju nema onog famoznog naziva „vidoviti“ što je omiljena krilatica svih samozvani vidovnjaka koji ne shvataju da se tako može nazvati samo ona osoba u čijem radu nema rekvizita poput graha, karata i sličnog.Takve osobe su najobičnije gatare koji se može pronaći na svakom vašaru i cirkusu te njihova „proročanstva“ ne treba uzimati ni u najmanju ruku ozbiljno.

Brojna proročanstva

Mevludin Duvančić je čovjek obdaren sposobnošću da uz pomoć vizija prorekne buduće događaje.Nazivaju ga i bosanski Nostradamus te danas važi kao najbolji balkanski vidovnjak.

Treba podsjetiti da je upravo on nagovjestio da će Amerika dobiti prvog crnog predsjednika.Vidio je i uspon Tadića i predaju jednog od haških optuženika, kao i zemljotres u Pakistanu te poplavu u Brazilu a u Indiji sudar vlaka koji je odnio veći broj žrtava.

Rat u Africi

Za ovu godinu Duvančić je najavio mnoge stvari - Obama će lično pripremiti plan o uništenju zatvora Gvantaname na Kubi.No, na njihovu žalost neće se moći prikriti istinita dešavanja mučenja i sadističkih djela koja su tamo vršena.

Amerika će biti pod velikim pritiskom, ne samo ekonomskoj već i drugoj krizi.Obamu će sve više opsjedati Izraelci da se vrše sve veći pritisci na Palestince i Iran.Obama će pokušati smiriti strasti između Irana i Izraela.Međutim, Iran ne posustaje u svojoj namjeri bez obzira i na velike sankcije.

U 2009. godini otvara se novo ratno žarište.I to u Africi.Pakistan, Meksiko, Indija, Grčka, Kina, Japan, San Francisko osjetit će veće zemljotrese.Velika pogibija u Kini i Japanu u rudnicima gdje će biti stravična katastrofa.Sjevernu Karolinu zahvatit će tornado, velike poplave u Americi koje će obilježiti 2009. godinu.

Medicina će i dalje napredovati kada su u pitanju teške bolesti kao što je epilepsija, Parkinsova bolest.Za dijabetes će se u toku ove godine otkriti novi aparat koji će se ugrađivati direktno u tijelo i tako neće primati inzulin.Tu će se pokazati veliki napredak.Također, otkrit će se i nova vakcina – zaštita od nekih zaraznih bolesti.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:53 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Duhovna iscjeliteljka iz Doboja Ifeta Hajrić nerado je pristala na razgovor za naš časopis, jer, skromno kaže, više voli da o njoj pričaju oni kojima je pomogla učenjem iz Kurana.

-O čovjeku ne treba da govore riječi, već djela.Nisam nikakva čudotvorka, ali me ljudi doživljavaju takvom.To je zato što mogu da izliječim ljude koji su gotovo ludi, čemu se narod istovremeno divi i čudi.Međutim, ja sam samo spona između Boga i ljudi, jer samo Svevišnji ima moć da izliječi, priča Ifeta i objašnjava da prvenstveno ona mora biti čista u vjeri i u djelima, kako bi mogla da pomogne drugima.

-Ukoliko moje misli, kao duhovne iscjeliteljke, nisu čiste ili sam nešto zgriješila, toga dana neću moći nikome da pomognem i sav trud će mi biti uzaludan, tvrdi naša sugovornica.

Još kao mala, uz svog dedu koji je bio hodža i pomagao ljudima, zainteresirala se za duhovnu medicinu.Dedo je unuci prenio svoja znanja i ostavio joj u amanet da čuva porodičnu tradiciju ali i stare knjige.Nije, međutim, samo dedo utjecao na Ifetu da postane iscjeliteljka, jednostavno, ona je osjetila da je predodređena za taj posao.

-Uvijek su me zanimale tajne vjere i vjerskog liječenja, ali sam učeći shvatila koliko sam, zapravo, svjesna svog neznanja, kaže Ifeta koja je poznata i po tome što pomaže isključivo ženama, pa je popularno zovu ženska iscjeliteljka.

-Liječim samo žene, ne želim da radim sa muškarcima, ali ako mi se obrate za pomoć, preporučujem ih duhovnog iscjelitelja sa ogromnim iskustvom, koji je pouzdano dobar, objašnjava Ifeta.

Većina problema koji muče ljude, djelo su crne magije, ističe Ifeta na osnovu dugogodišnjeg iskustva.Crnu magiju ili sihir bacaju zli ljudi iz zlobe, zavisti i ljubomore da bi drugima što više zagorčali život, a na kraju ga i uništili.Ne treba podcjenjivati moć crnomagijaša (sihirbaza) jer oni, kao džinske sluge, mogu svašta da urade: razore brak, život, posao, sreću...

-Ukoliko čovjek osjeća pritisak u grudima, bol u tijelu, ima česta gušenja, pljuje krv, pati od glavobolje, strahuje od nepoznatog, trnu mu ruke i često ga preplavljuje znoj ili mu se previđaju razne stvari, to je siguran znak da je pod uticajem crne magije.Najteži oblik su ludilo i zaboravnost.Ljudi kojima se to dogodi izgube posao a porodica im se, gotovo po pravilu, raspadne, objašnjava iscjeliteljka.

Ifeta upozorava da se crna magija najčešće pravi sa vodom i zemljom donešenom sa mezarja, što se stavi ispred ulaznih vrata, u dvorište ili u kuću onog kome se želi nanijeti zlo.Ova vrsta čarki najjača je i sa njom se teško izboriti.Čovjek osjeća da se sa njim nešto dešava, tišti ga godinama, ali ne shvata šta ga je snašlo.Potrebno je nekoliko nedjelja da se crna magija skine sa njega i da se taj čovjek oporavi.

NE PRAVI ZAPISE I HAMAJLIJE

Ifeta uči dove za nafaku, mir u kući, stabilnu bračnu ili ljubavnu vezu i posao.Naglašava da ne piše zapise i ne pravi hamajlije, pošto smatra da je dovoljna duhovna zaštita koju od nje čovjek dobija kada se sa njega skinu zle čarke.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:54 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Teško je dati prave odgovore na pitanje: zbog čega narod dolazi Fatimi Kovačić, kakvom to silom ona raspolaže, kad ljudi sa silnim poštovanjem i povjerenjem slušaju svaku njenu riječ, traže njen dodir ili se pred njom spuštaju na koljena.U susjednoj Hrvatskoj njene slike drže visoko obješene na zidu i vjeruju da ih Fatimina energija i prisustvo čuvaju i na ovakav način.

U Americi je majka nesretnog mladića osam mjeseci sanjala isti san – ženu sveticu koja je spašava od sina nasilnika.Njen sin je zaista iskazivao agresivnost.U dva navrata, kada bi mu razum pomutile crne sile, pokušao joj je život prekratiti; jednom davljenjem a drugi put nožem.Opterećena tim turobnim životom, nemoćna pred džehenemskim silama koje su ušle u njenog sina, svakodnevno se molila Svevišnjem, da bi joj se jedne noći pokazali putevi kako da dođe do Fatime.Prepoznala sam je na stranicama Aure objavljene prije nekoliko mjeseci.Sve ostalo je kao najljepša bajka.Stupila je u kontakt sa Fatimom i saznala da bosanska dobra vila tih dana, novembar 2008, dolazi u Čikago.

-Taj dan naš Haris je bio izuzetno nervozan.Vezanog smo ga odveli kod Fatime.Pola sata kasnije molio je da ga odvežemo, preklinjao mene, svoga brata, oca da mu oprostimo za sve grijehe.Scenu kada momak od 25 godina plače u majčinom naručju, teško je opisati – kazala nam je Ajkuna T.iz okoline Čikaga, inače rodom iz Prijedora.Njen sin je, kako se ustanovilo, bio žrtva crne magije, koju mu je u piću postavila majka njegov evjerenice.Nije se mirila da njena kćerka pravoslavka živi u bračnoj zajednici sa muslimanom.

I čovjek sa kamenim srcem bi se otopio, kad vidi da sin, nakon samo jednominutnog trajanja Fatimine seanse, koji je godinama mrzio rođenu majku, u jednom trenutku zašplače i padne majci u zagrljaj.

Nevjerovatnu priču smo zabilježili i u slučaju cazinske ljepotice Lejle Ikutić (26), koja je 2000.godine sudjelovala na izboru za Mis BiH.Ona je skoro osam godina, kako kaže, bila „ni živa, ni mrtva“.Iako su sve medicinske pretrage pokazivale da je potpuno zdrava, Lejla je ustajala i lijegala sa glavoboljama, čestim gubljenjem svijesti, mučninama, nervozom...

-Sušila sam se.Jedva da sam imala 40-tak kilograma, kaže Lejla.

Samo jedan kontakt sa Fatimom Kovačić i čaša svježe vode iz izvorišta „Derviši sunca“, vratio joj je samopouzdanje, pozitivnu energiju, mirniji san.

-Nakon toliko godina, konačno sam se osjećala poput leptira ili ptice; slobodna i puna pozitivn energije – dodaje ova djevojka.

Ona je, shvatit će to iste večeri kada je utonula u san, bila žrtva sihira, koje joj je podmetnula najbolja prijateljica još iz školskih klupa.Pojavila joj se u snu i rekonstruisala vrijeme i način svog otrovnog rada, te je Lejlu molila za oproštaj.

-Nisam ga željela za sebe, nego za Semiru, ponavljala je u snu.

Cilj je bio preoteti Lejlinog zaručnika, sa kojim se ona zabavljala skoro tri godine.Uspjele su.On je zaista otišao sa Semirom, a Lejla nastavila da prolazi ovozemaljske muke.Nakon tretmana kod Fatime Kovačić u Šturlićkoj Platnici kod Cazina osmijeh joj ne silazi sa lica.

Sličnih priča smo čuli bezbroj.Svi su oduševljeni, ushićeni, zadovoljni, sretni i jednoglasni: Fatima Kovačić ima posebnu moć.Njen dodir, pogled ili riječ su melem mnogima.U Šturlićkoj Platnici dolaze joj ljudi sa svih strana a i ona odlazi „na noge“ širom svijeta.Nema, kaže, države u kojoj nije širila svoju pozitivnu energiju.U Švicarskoj jednom mjesečno organizira grupne tretmane, iza kojih stoji grupa liječnika.U Hrvatskoj su je proglasili sveticom i bosanskom dobrom vilom.

PORUKA IZ SNA

Priča o cazinskoj iscjeliteljici je doista neobična i podsjeća na najljepšu bajku.Ova žena nema nikog bližnjeg svog, osim Boga jedinog.Ostala je siroče sa nepunih 48 sati nakon rođenja.U požaru koji j eizbio, negdje pred zoru, izgorjeli su joj otac i majka.Ona je bila u bešici od slame.Komšije koje su gasile požar vjerovali su da je i Fatima izgorjela u požaru.Ali, dogodilo se čudo.Djevojčica je počela plakati.Nikada nikome neće biti jasno kako je preživjela vatrenu stihiju.

-Allah je tako htio, reći će Fatima o događajima iz 1960.godine.Sve do petnaeste godine odgajalo me je gotovo cijelo selo.Nakon završetka osnovne škole preselila se u Sarajevo, gdje je završila srednju laborantsku školu, a onda su je putevi odveli do Njemačke.Tamo je radila kao medicinska sestra u jednoj bolnici u Hagenu.

-Tada nisam uopće bila svjesna brojnih situacija u koje sam upadala.Dešavalo se da duševni bolesnici bježe od mene, da me neki iscrpljeni i bespomoćni pacijenti mole da ih masiram ili samo gledam.U tome svemu moje su noćne more bile sve gore.Imala sam čudne snove.Uvijek mi se pojavljivao neki čovjek u bijelom i tjerao me da se vratim u rodni kraj i da sedam metara u dužinu kopam bunar.Čak mi je rekao gdje se nalazi ta voda, na mjestu gdje su rasla tri neobična cvijeta.Oni nikada nisu vehnuli, bez obzira na ljetno ili zimsko vrijeme.Uvijek su cvjetali.Taj glas i ti snovi su odredili moju sudbinu, shvatila sam da sam odabrani sluga Božiji, određena da pomažem nesretnim ljudima, priča Fatima Kovačić.

Prije nego što će započeti svoju humanu i iscjeliteljsku misiju, Fatima je prolazila kroz veoma tešku i složenu životnu fazu.Kao zdravstveni radnik nije se odmah mogla pomiriti sa porukama iz sna.Ona je tražila lijeka u zvaničnoj medicini.Mjesecima je ležala na kliničkim ispitivanjima, ali niko joj nije mogao otkriti ni jedan zdravstveni problem.U svemu tome se dešavalo da skupocjeni aparati na kojima su je priključivali jednostavno prestanu funkcionisati ili počnu drndati kao pokvareni strojevi.

-Sudbina je htjela da za moj slučaj čuje neki talijanski liječnik koji se bavi i duhovnim iscjelivanjem.On je, nakon što su nam se pogledi sreli, rekao:

Ova žena nije bolesna.Ona ima posebnu moć i dar.Nije medicinski slučaj, nego medicinski fenomen, kazao je italijanski liječnik i Fatimi otvorio oči.

Jedno vrijeme se Fatima Kovačić duhovnim liječenjem bavila u Njemačkoj, a onda je nošena i tjerana nekom čudnom silom odlučila da se vrati u rodnu Šturlićku Platnicu, gdje je pronašla ono vrelo iz sna.

-Na pitanje kako liječim, odgovaram:uz Božiju pomoć, rukama, očima, molitvama i svojom mehlem vodom.Već nakon prvog tretmana čovjek osjeti pozitivne promjene.Zbog toga sam veoma sretna
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:56 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Supružnici iz Gradačca godinama su obilazili ljekarske ustanove pokušavajući da dobiju potomstvo.Spas su pronašli kod faladžinice Melve, koja je tehnikom falanja otkrila da je na njih bačena crna magija, pa im je pomogla da se riješe toga zla.

Dragan i Ljubica iz Gradačca godinama su pokušavali da dođu do željenog potomstva.Obišli su mnoge klinike i uvijek bi čuli istu priču – da su oboje zdravi, ali rezultata nije bilo.Na kraju su odlučili da potraže pomoć u alternativnoj medicini te su se uputili u Lukavac kod poznate duhovne iscjeliteljice Melve Zukić.

Ona je svojim posebnim tehnikama otkrila razlog njihove neplodnosti, i pomogla im da dobiju toliko očekivanu bebu.

-Otišli smo kod Melve po preporuci, da nam pogleda sudbinu, pa ako nam nije dato da imamo dijete, nećemo ni da insistiramo na tome.Otvorila nam je svoje posebne arapske rune, koje su ustvari odlomci iz svete knjige Kuran.Iscjeliteljka nam je objasnila da ih je sama napravila, jer kad se nekom čita sudbina iz Kurana, to se može učiniti samo u večernjim satima, a na ovaj način može da se gleda u bilo koje doba dana.Meni i suprugu ponaosob tri puta je otvarala te karte, i pričala nam o prošlosti i sadašnjosti toliko precizno da smo imali osjećaj kao da živi sa nama.Na kraju nam je rekla da nam je namještena magija preko katanca, da nemamo potomstvo , priča Ljubica.

Zlo zaključano u katancu

Nesretni supružnici u početku nisu mogli da povjeruju Melvinoj priči sve dok se nisu vratili kući i zaista u zadnjem dijelu dvorišta pronašli zakopan katanac.

-Iscjeliteljka nas je posavjetovala da ga ne dodirujemo rukama, već pomoću štapića te da ga stavimo u kesu i donesemo njoj.To smi i učinili, a ona je onda počela da izgovara molitve.Rekla nam je da idemo i da ostalo prepustimo njoj i da više ne trebamo da brinemo, jer će naš problem biti ubrzo rješen.Melva je ocijenila da ne treba da prisustvujemo činu kada ona tjera džinove.Poslije tri mjeseca, ponovo sam se razočarala jer o bebi i dalje nije bilo nikakvog nagovještaja, tako da sam gotovo odustala.A, onda, jedno jutro na poslu bilo mi je toliko loše, da su me kolege odvele na Hitnu pomoć.Kada su me pregledali, ljekari su mi sa osmjehom saopćili da nemam razloga za brigu, da nije ništa strašno, samo sam u drugom stanju, priča Ljubica prisjećajući se tih trenutaka dok joj u oku iskri suza.Kaže da je zahvalna Melvi jer je poslije osam mjeseci na svijet donijela zdravog i prelijepog dječaka.Pored toga, iscjeliteljka im je napravila efikasnu zaštitu od tisovine da ih nikad više magijaško zlo ne napadne.

Vidovita Melva

Melva već 20 godina uspješno pomaže mnogima da konačno pronađu sreću.Zahvaljujući sposobnostima, liječenja duhovnim putem, ona može da vidi ne samo prošlost već i budućnost neke osobe te da je posavjetuje na koji način da izbjegne nevolje.Kaže da u današnje vrijeme sve više ima crne magije koja je mnogima upropastila živote, ali na svu sreću to može na vrijeme da se spriječi.Ona može da pomogne osobi u nevolji, čak i kad živi u drugom mjestu i nema mogućnost da dođe do nje.Ona se tada, prije otvaranja arapskih karata, duhovnim putem poveže sa tom osobom i sa preciznošću joj opiše problem
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:57 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Sedamdesetogodišnja Ramka Isić već pet decenija uspješno pomaže ljudima u otklanjanju raznih zdravstvenih tegoba, salijevajući stravu.Njeno ime se s poštovanjem izgovara u porodicama koje su, zahvaljujući njoj, povratile mir i radost u svoje kuće.

"Kad sam bila mala, nije bilo mnogo ljekara, kako mi se čini, u cijelom srezu bilo ih je jedan ili dva, te je narod, htio ne htio, morao da se liječi uz pomoć alternativne medicine.Niko se tad nije libio, kao što je to danas slučaj, da ode travaru ili da dođe kod mene da mu salijem strahu, a danas svi bi da dođu, ali da ih niko ne vidi", priča nana Ramka.

"Dugo se bavim ovim poslom i već sam pomalo onemoćala, pa sada pomažem samo tamo gdje je zaista neophodno.Težak je ovo posao i tu ne smije da se udari cjenovnik, već se uzima koliko ko da, u suprotnom se ne bi strava primila, a ni onaj ko je saliva ne bi se dobro proveo" tvrdi ova iscjeliteljica.

KAD OLOVO NEĆE DA SE RASPE

Nana Ramka ističe da prije nego počne salijevanje olova, osoba kojoj će se to raditi mora biti čista i, kako kaže, sjedinjena s Bogom.

"Teško je raditi, i gotovo nemoguće, sa "prljavim" ljudima i nevjernicima.Naravno, i ja se posebno pripremim, moram da uzmem abdest i klanjam namaz.Kada to uradim, uzmem olovo i učim nad njim, pa tek onda počinjem da salivam", priča nana i dodaje da dok radi, sve vrijeme uči posebne dove iz časnog Kurana.

"U peći, na jakom žaru, olovo topim u mašicama i tri puta ga oboljelom izlivam u posebnu posudu sa vodom koju držim, prvo iznad glave, potom na grudima i na kraju na koljenima.Sve vrijeme dok izvodim ritual, oboljeli je potpuno prekriven pokrivačem.Vrelo olovo, kad se izlije u vodi "pukne" i tako stvara razne oblike koji pokazuju od čega osoba pati, koliko je u njoj straha, pa i to da li je pod sihirima ili ne, što pokaže oblik olova.Ukoliko ono pukne tri puta nad glavom oboljelog i u potpunosti se raspe, onda je posao završen i nema potrebe da se više izliva.Međutim, ako pokaže neki određeni oblik, to znači da u toj osobi još uvijek ima strave i posao moram da nastavim i sutradan, sve dok se olovo u potpunosti ne raspe.Ukoliko ni tad ne uspijem, osoba mora proći krug od ti žene koje će po devet puta da joj saliju strahu sve dok olovo ne bude potpuno čisto" objašnjava nana Ramka.

STRAH IZ DUŠE NESTAJE

Na pitanje kako čovjek može da zna da mu je potrebna strava i koliko ona u stvari pomaže, nana Ramka objašnjava:

"Salijevanje strahe predstavlja pravi melem za dušu i smatram da bi svaka osoba trebalo to redovito da čini četiri puta godišnje, tada bismo mirnije spavali, radili, hodali - bili bismo raspoloženiji i življi.Prvi signali da je pravo vrijeme za salijevanje strahe jesu nesanica i tjeskoba.Jer, ovaj ritual pomaže u liječenju strahova, čudnog ponašanja, nemirnih i burnih snova - ukratko, tjeranju straha iz čovjekove duše.Nikada nisam vodila evidenciju koliko sam strava salila i koliko je ljudi našlo sebi spas došavši meni.Jednostavno, sve je ovo od dragog Allaha dar i on da je htio da evidentiram, naložio bi to, bolje je ovako, čovjek dođe, rješi se bremena na plećima i ako hoće da ostane sa mnom dobro, tako će i biti", ističe nana Ramka i dodaje da nema telefon, a da svi kojima je potrebna njena pomoć moraju da dođu u Srebrenk i ako kod Binga skrenu lijevo - put će ih dovesti pravo njoj.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:58 am Citiraj i odgovori[Vrh]

OLOVO SVE KAŽE

Ukoliko je nekom napravljen sihir, Fatima Avdić prouči molitve i već za nekoliko dana osoba koja je to učinila pojavi se na vratima nesretnog čovjeka.

Iscjeliteljka poznata je u cijeloj tuzlanskoj regiji po velikim uspjesima koje postiže u salivanju strave. Njeno ime izgovara se sa velikim poštovanjem u mnogim kućama u koje je unela mir i radost, razrješivši ukućane brojnih problema.
"Salivanje strahe naučila sam još u ranoj mladosti od nane. Kao mala, vrzmala sam se oko nje da vidim u šta će se olovo oblikovati i šta to cvrči u hladnoj vodi. Samostalno radim već sedamnaest godina i do sada nisam imala nijednu primjedbu na rad, dobijala sam samo pohvale. Osim toga, pomoću časnog 'Kurana' skidam sihire i uroke, i to učeći za to namenjene dove. Isto tako, ispisujem zaštitne amajlije i zapise protiv zla jer se uz salivanje strave oboljelom mora skinuti i nabačena magija. Možda se čini nevjerovatnim, ali ako vam je napravljen sihir, urok ili, kako to danas zovu, crna magija, tokom mog učenja to će se otkloniti, zapaliću djelo onoga ko vam je to učinio i ta osoba pojaviće se na vašim vratima", kaže Fatima.
Iscjeliteljka napominje da ova metoda već pada u zaborav jer je nekad svaki zaseok, svaka mahala ili red kuća imao po jednu ženu koja je salivala stravu. Nažalost, danas onih koji su zaista sposobni to da čine ima malo, pa se pojavljuju prevaranti koji žele samo da ostvare korist, ne razmišljajući o tome da znaju da će zato odgovarati kod dragog Alaha.
Fatima kaže da prije početka salivanja strahe, osoba kojoj će se to čini mora da bude čista i sjedinjena sa vjerom - veoma je teško raditi sa prljavim ljudima i nevjernicima.
"I ja moram da se pripremim. Moram uzeti abdest i klanjati namaz. Potom uzimam komad olova kojim triput kružim oko glave oboljelog, a potom mu ga tri puta stavljam na tijelo, počevši od glave do koljena. Za to vrijeme učim posebne dove iz časnog 'Kurana'. U peći mora da bude jak žar da bi se otopilo olovo koje stavljam u posebnu kašiku. Istopljeno olovo tri puta izlivam u posude sa hladnom vodom iznad glave, prsa i koljena oboljelog koji je za to vrijeme pokriven crvenim pokrivačem. Vrelo olovo u vodi 'puca' stvarajući razne oblike koji pokazuju od čega osoba pati, koliko je u njoj straha i njeno opšte zdravstveno stanje, pa i to da li je pod sihirima ili nije. Ukoliko olovo puca tri puta nad glavom oboljelog i u potpunosti se raspe, nema više nastavka do sutradan, a to znači da oboljelom treba duže istjerivati strah i pogan", objašnjava naša sagovornica dodajući da ova metoda, osim u oslobađanju od strahova, pomaže i u slučaju čudnog ponašanja, nemirnih snova, pihosomatskih bolesti i savjetuje da bi svaki čovjek ovoj proceduri trebalo da se podvrgne četiri puta godišnje.
"Olovo je najbolji dijagnostičar i uvijek tačno pokaže u čemu je problem. Ni sama ne znam koliko sam strava do danas salila. Bilo je mnogo i onih iz inostranstva koji su došli kod mene da bi pomogli svojoj duši", ističe tuzlanska iscjeliteljka.
Fatima može da pomogne i u pronalaženju ukradenih kola, novca, zlata, ali i nestalih osoba. Tom prilikom ona tim osobama klanja "istiharet-dovu".
"Ova dova uči se jednom i to uvijek uoči petka, a odgovor dobijam u snu i moram ga vjerno prenijeti onome ko je to tražio od mene. Bilo je mnogo takvih zahtjeva od momaka i djevojaka razočaranih u ljubav, fudbalera koje interesuje angažman u inostranstvu, ljekara i političara. Nikad ne otkrivam imena i svima garantujem diskreciju", kaže iscjeliteljka na kraju razgovora.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:59 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Damir S. iz Srebrenice patio je od postratnog sindroma.

-"Moji roditelji, posebno sestra i djevojka Sandra, primjetili su da se nešto dešava sa mnom, iako sam to pokušavao da sakrijem.Teško sam podnosio smijeh, a kamoli nečiji povišen ton u razgovoru.Izbjegavao sam da idem na posao i stalno sam nalazio izgovore da ostanem kod kuće.A onda mi je prije tri godine jedne noći u snu pred očima nešto eksplodiralo kao granata, osjetio sam jaku glavobolju, a tijelo je počelo da mi se trese od iznenadnog straha.Preplašeni roditelji su me odveli u Dom zdravlja gdje su me umirili injekcijom, uputili me kod neuropsihijatra koji je dijagnostikovao težak psihički poremećaj, uzrokovan ratnim dešavanjima.Međutim, i pored terapije, ostao je strah, trzanje tijela i poteškoće u govoru.Bilo je trenutaka kada bi nekontrolisano vršio malu nuždu opsjednut crnim mislima", prisjeća se Damir svojih muka.

U međuvremenu, njegovi najmiliji čuli su za Alju ef. Harića i prije tri mjeseca uputili se u Doboj gdje su našli spas za svoga sina.

-"Na izlječenju mladog Damira radio sam tri tretmana kako bi mu obnovio životnu energiju, uspostavio ravnotežu u njegovom nervnom i moždanom sistemu, oslobađajući ga kandži straha", ističe efendija Harić.

-"Učenjem iz svetog Kurana otklanjam 701 tegobu jer ih toliko čovjek može imati.One su različite i u toj igri različitosti svaka traži lijek za sebe, što je dragi Allah i omogućio.Učim dove za nafaku, spajam rastavljene, ako je to po njihovoj želji i rješavam bračne, odnosno ljubavne probleme.A svemu ovome uglavnom kumuju sihiri ili crna magija.Često kažem da, ako musliman prouči sure, Bismille i El-Fatihu, on se zaštitio od negativnog utjecaja.Ljudi pravoslavne, katoličke, židovske i svih drugih vjera, moleći se dragom Bogu - koji je jedan, takođe se štite od zla.Zato ne treba bježati od vjere i insistiram da se ti ljudi, uz moje tretmane, vrate vjeri i da je praktikuju onako kako su ih otac i mati učili.Htio bi istaći da sudbinu ne proričem i da je to grijeh, jer samo dragi Allah zna šta čovjeka čeka i niko više", kazuje efendija Harić.

POMOĆU KURANA MAGIJA SE LAKO SKIDA

"Crnomagijaši često postavljaju vradžbine na mjesta kuda ta osoba prolazi, no pomoću učenja dova iz svetog Kurana to se veoma lako skida i to postaje obično smeće.Ne idem ni u čiju kuću da tražim sihire i zapise, to je budalaština jer to sve gubi moć poslije četrdeset dana i sve je kasnije u glavi oboljelog"

upozorava efendija Harić.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 6:59 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Tiha, blaga, povučena u svoj svijet.Zrači nekom tajanstvenom energijom.Ipak, toliko snažna da uklanja i najjače crne magije.Ljudi joj dolaze sa svih strana; i ona putuje na sve strane.Iscjelivanjem pomoću kristala počela se baviti 1979. godine.Reći će da je učenica pokojne tete Ane, poznate sarajevske proročice.Uz pomoć njezinih kristala i šuplje hamajlije što joj je sa hadža donio donio hadžija Sulejman iz Visokog.

Iscjeliteljka Muni pomoću kristala liječi nesanicu, glavobolju, mučninu, nervozu, strah, napade panike, strepnju...Njima može još i dijagnosticirati oboljenje, bez nalaza i ljekarskih pregleda.Šupljom hamajlijom skida crnu magiju.

-Hamajlija mi je dar od hadžije Sulejmana iz Visokog.Poznavali smo se preko njegove nevjeste još od prije rata.Često sam od njega kupovala mlijeko.Kada je poslije rata otišao na Kjabu, donio mi je šuplju hamajliju.Zadužio me je da njome liječim ljude – kaže Muni.

Tri provlačenja kroz šuplju hamajliju štite od svih uroka.Ime šuplja hamajlija je dobila jer je u krugu po čijim su obodima ispisani harfovi i drugi znakovi poput očiju i ruku.Onaj ko želi da ga hamajlija štiti, mora se tri puta provući kroz nju.Postoje predanja koja kažu da su šuplju hamajliju prije mnogo godina koristila istočnjačka plemena kada su neko od muške djece željeli pripremiti za buduće ratnike.Hamajlija navodno štiti od svih uroka.

Ljudi joj dolaze sa različitim problemima.Mnogima pomogne.One kojima ne može pomoći, ne želi lagati.Otvoreno im kaže da idu dalje.Radi iz ljubavi, a ne zbog novca.

-Ljudi su bolesni.Mnogo!Nikada kao danas nije bilo crne magije!A i stres je kriv za mnoge probleme.Ljudi ga se moraju oslobađati ako sebi misle dobro – kaže ogorčena.

U svojoj praksi, kaže, dosta koristi tibetansku i kinesku medicinu.Pobornik je učenja Kurana, ali ne vjeruje u sihire.Po njoj je riječ o nagomilanoj negativnoj energiji koja se skida šupljom hamajlijom.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 7:01 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Za Zumretu Beganović, iscjeliteljku iz Puračića, mnogi su čuli jer je u tom kraju poznata kao osoba koja neobičnim načinom liječenja pomaže ljudima u nevolji.Specifičnoj iscjliteljskoj tehnici naučio ju je djed njenog supruga, čuveni duhovni iscjlelitelj u Janji kod Bijeljine, čovjek za koga je narod govorio; "Dragi Bog, pa on-druge nema!".

Ovaj nesvakidašnji metod liječenja svodi se zapravo na kombinaciju učenja iz svete knjige Kurana i blagotvornog djelovanja bilja.Na ovaj način Zumreta već devet godina uspješno otklanja crnu magiju, ali liječi i bolesti pred kojim je klasična medicina nemoćna.O tajnama alternativne medicine, slušala je je još kao malo dijete.

-"Još od malih nogu voljela sam da slušam kada žene pričaju o liječenju alternativnim metodama.Imala sam sreću što sam udajom ušla u porodicu poznatog iscjelitelja, pa sam imala prilike da vidim kako on liječi.Kada je vidio da me to zanima, dopustio mi je da mu pomažem i vremenom mi prenio sve svoje znanje", kaže Beganovićka.

Mnogima ljudima nejasno je zašto Zumreta koristi moć ljekovitog bilja, kada već ima sposobnost da iscjeljuje duhovnim putem.

-"Slažem se da nije lako penjati se po brdima i tražiti pojedine travke, ali bez njih ne bi mogla čovjeku u potpunosti da pomognem, jer nije svakom potrebna duhovna terapija ili skidanje crne magije.Prije godinu dana obratio mi se za pomoć bračni par koji je sedam godina pokušavao da dobije bebu.Lutali su od doktora do vidara i vračara koji su i skidali "magiju" - i ništa.Dala sam im čajnu mješavinu koju sama pravim, i već nakon mjesec i po dana trajanja terapije žena je ostala u drugom stanju.Danas su ovo dvoje ljudi sretni roditelji jednomjesečne bebe", s ponosom ističe Zumreta i naglašava da ljudi ne bi trebalo da se zavaravaju kako su svi njihovi problemi proizvod sihira ili nabacivanja crne magije - nekada su i oni sami krivi, a njihove zdravstvene tegobe proizvod su nepravilnog načina života, koji je u neskladu s prirodom.

Iako je Zumreta dosad izliječila mnogo ljudi od različitih bolesti, i pored toga što ni sama ne zna broj nevoljnika kojima je vratila sreću u život, ova bosanska iscjeliteljica želi da posebno istakne kako ni ona nije svemoćna.

-Oboljelog od raka ne može niko da izliječi, pa čak ni ja", iskrena je Zumreta.

Zumreta Beganović kaže da je crnu magiju u suštini lako skinuti jer se u dovama iz Kurana nalaze tačna upustva kako se izboriti s nevidljivom silom.Ipak, potrebno je imati i talenat za tumačenje pojedinih molitvi.

-"Potrebno mi je da znam ime i prezime, datum rođenja i ime roditelja osobe koja mi se obratila za pomoć, da bi tačno mogla da otkrijem ko joj je nabacio zlo.Potom slijedi vešednevno učenje molitvi, i kad klijent dođe na posljednji tretman, kažem mu da sopstvenom rukom presječe konac na devet komada.Ukoliko se nakon molitve ti komadi sastave sami od sebe, pacijent je izlječen", kaže Zumreta.

Pored ovog tretmana iscjeliteljka iz Puračića pravi i obljev ( voda u kojoj su ostojali zapisi od 12 do 24 sata) kojim se njen pacijent kupa 40 dana kako bi voda odnijela svo zlo od njega.

-"Koristim i bilatovsku biljku, koju nabavljam na mjestu gdje se obavlja hadž.Ona služi da donese mir i blagostanje u kuću, da zaštiti od dušmana i njihovih kletvi.Mnogo ljudi obraćalo mi se zbog neuspjeha u poslu, ali bi im, nakon što bi dobili ovu biljku, sve krenulo na bolje", ističe na kraju razgovora Zumreta.

SIMPTOMI CRNE MAGIJE

"Nameti, sihiri, odnosno nabačeno zlo, od normalne osobe mogu da naprave psihijatrijski slučaj, kojem ne može pomoći ni jedna klinika.A da ne pričam o slučajevima kada odlični brakovi pucaju preko noći.Isto tako, iznenadne glavobolje, crni kolutovi ispod očiju, crvene oči, depresija - sve su to jasni znaci magije i upozorenja čovjeku da potraži pomoć duhovnog iscjelitelja, objašnjava Beganovićka.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 7:03 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Blaga i tiha, lijepa, ženstvena, istovremeno jaki i prodorna.Zrači nekom tajanstvenom energijom, mudrošću, šarmom...Po svemu je posebna; ima neobično zanimanje, neobično je uspješna.Ljudi je vole.Safija Hajlovac iz Gračanice kod Visokog duhovna je iscjeliteljka.Najmlađa je u „hodžinskom“ gradu u posljednjih stotinu godina.Nedavno je napunila tek tridesetu.Puna snage i elana.

Safija radi u maloj sobici na prvom spratu porodične kuće.Iscjeljuje sihire, negativnu energiju, skida crnu magiju i uroke...Zapise ne pravi jer to, kaže, nije u skladu sa njezinom vjerom.Radi u miru i bez velike halabuke.Nudili su joj, veli kule i gradove.No, to joj, odlučna je ne treba.

Poslom iscjelitelja se počela baviti još krajem prošlog vijeka.Više amaterski.Danas je zatrpana pozivima i molbama nesretnih ljudi.Sve manje vremena ima za sebe.Ipak, nikada nije zažalila.Liječi poznate i manje poznate.Dolaze joj Zeničani, Sarajlije i Tuzlaci, Austrijanci i Njemci, Norvežani...

-Volim raditi nešto od čega ljudi imaju koristi, kaže Safija stidljivo se skrivajući iza svoje bijele marame.Ona je sastavni dio njezine islamske nošnje koju nikada ne skida.

Dok je bila djevojčica i sama je imala problema sa sihirima.Izliječio ju je jedan visočki hodža koji će joj kasnije prenijeti većinu svog znanja.Safija kaže da se i dana vrlo rado nađe u društvu starih visočkih hodža i bula.Znanja i životnih iskustava nikada na odmet.

Karakteriše je suosjećanje sa svojim pacijentima.Često i sama proživljava njihove muke.Cjenovnik za usluge nema – plaća onoliko koliko ko može.

-Liječim ljude koji su zbog teških sihira pod stalnom depresijom, nervozom, nemaju napretka u poslu, familija im se raspada.Liječim i jake glavobolje, teško disanje, nesanicu, neplodnost, zapravo, uz pomoć Allaha dž.š. mogu otkloniti svako oboljenje koje je prouzrokovao sihir, džinski udar ili crveni vjetar, pojašnjava Safija.

U poslu je odgovorna i precizna pa ozbiljnost traži i od svojih pacijenata.Kaže da može pomoći svakome ko je discipliniran i odgovoran.

-Ne treba mi više od tri tretmana da razbijem i najveće sihire.Ali to podrazumijeva da i osoba kojoj pomažem surađuje sa mnom.Treba, znači, da vodi računa o čistoći svoje duše, da se ne vraća starim grijesima, da čisti svoje tijelo, odjeću, kuću, da drugima ne čini i ne misli zlo, kaže Safija.

Onima kojima pomogne, a takvih je na stotinu, na poklon daje dove, pisane arapskim ili bosanskim jezikom.Preporučuje da se uče pred spavanje i nakon buđenja.To je, kaže, zaštita koja onog ko prouči čuva tijekom cijelog dana ili noći.

Safija može liječiti i na daljinu.Kako? E to je, kaže, ta snaga koju dragi Bog daje samo sretnim ljudima.Utisak je da su još sretniji oni nesretnici koji prođu kroz njezinu malu sobicu na prvom spratu porodične kuće u Gračanici kod Visokog.

U džinski svijet, svijet gajba, zaplovila je jako mlada.No, negativnih iskustava i straha od tog svijeta nikada nije imala.Vjera u Boga njezino je glavno oružje.

-Ima dana kada se ne osjećam jakom i snažnom.Jednostavno, osjećam da nisam na svom terenu, da se ne mogu boriti sa zlim silama, sa tuđim problemima, teškim pričama i sudbinama.Taj dan i ne radim.Jednostavne se izmaknem od svega.Odmaram si i vrijeme provodim u ibadetu.Otprilike, tri do četiri dana u sedmici uzimam za svoju duhovnu obnovu – kaže na kraju Safija.
Legba

PostPostano: sri lip 17, 2009 7:04 am Citiraj i odgovori[Vrh]

U san su mi dolazili neki ljudi.Bili su jako lijepi, obučeni u nošnju koju nose hadžije kada obilaze oko Kjabe.Uvijek su dolazili u parovima, po dvojica.Imali su lijepo podšišanu bradu.Govorili su mi da ću ozdraviti, ali tek kada počnem lijećiti druge ljude od sihira i crne magije.

Za sebe kaže da je živa samo Božijom voljom.U razgovoru blaga i sigurna, na ulici skoro neprimjetna.Moć iscjeljenja otkrila je prije jednog desetljeća.Ono što joj je na san dolazilo, nije odmah doživljavala ozbiljno.I sama je bolovala punih pet godina, bila skoro nepokretna.Danas iscjeljuje sihire, negativnu energiju, čisti kuće i stanove od uroka i džinskih sila.

Almira je bivša učiteljica rodom iz Velike Kladuše.Prije tri godine je sa porodicom doselila u sarajevsko naselje Alipašino Polje, u B fazu.Prosvjetu je ostavila još 2000. godine zbog teške i nikad objašnjene bolesti.

-Ljekari nisu znali šta je uzrok mojim problemima.Medicinski sam bila zdrava, a ja svakim danom sve lošija.Imala sam napade epilpsije, gušenja, tjeskobe u grudima, povremeno mi se oduzimao sluh i govor...Lijekovi nisu djelovali, bila sam na rubu sloma živaca, prisjeća se Almira.

Prije pet godina doživjela je nevjerovatan san.Kasnije, počeli su se redati iz noći u noć.

-Dolazili su mi neki nepoznati ljudi.Bili su jako lijepi, visoki, obučeni u nošnju koju nosu hadžije kada obilaze oko Kjabe.Uvijek su dolazili u parovima, po dvojica.Imali su lijepo podšišanu bradu.Govorili su mi da ću ozdraviti, ali tek kada počenem liječiti druge ljude od sihira.Ispočetka sam odbijala njihovu ponudu, ali sam nakon nekoliko mjeseci ipak prihvatila.Kroz snove su me dosta toga podučili, prisjeća se Almira.

Kaže da je isti dan nakon obećanja nepoznatim ljudima da će liječiti bolesne, potpuno ozdravila.Iako nikada nije znala učiti Kuran (čitati harfove) kaže da su joj ljudi iz sna pomogli i u tome.

-Kada mi dođe osoba kojoj će od kuranskog učenja biti bolje, ja uzmem Svetu Knjigu i počnem čitati ajete tako tečno kao da čitam latinicu.Čim ta osoba ode iz mog stana, ja više neznam ni harfa.Kuran neznam učiti ni onda kada mi dođe neko kome neće biti koristi od mog učenja.Objašnjenje sam tražila kod mnogih hodža.Svi su mi rekli da ne pitam mnogo i da radim kako mi je rečeno.Često ljudima znam kazati koji im medicinski lijek odgovara, ako recimo nisu slučaj za mene.Jednostavno, slušam svoju intuiciju i uvijek pogodim pravi lijek.Nedavno sam ženi predložila skoro stoposto učinkovitu kremu protiv reume.

Iako je duboko zagrizla u svijet iscjelitelja, ne liječi na daljinu.Kaže da radi isključivo sa Kuranom i zbirkom dova.Na adresu ide samo ako je neko toliko teško opsihiren da ne može doći do njenog stana.

Prilikom posjete iscjeliteljki Almiri bili smo svjedoci mnogobrojnim pozivima radoznalih Bosanaca i Hercegovaca.Jedni su zakazivali termine, drugi se samo informisali, treći su njeni stari pacijenti sa kojima je i danas u kontaktu.
Legba

PostPostano: pon lip 29, 2009 7:56 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Već duže od jedne decenije, Sarajka Melita pomaže ljudima u rješavanju životnih problema, a njeni klijenti joj ne dolaze na osnovu plaćenih reklama jer ova mlada i šarmantna žena ne voli publicitet.Njoj klijenti dolaze na osnovu preporuka osoba koji su koristili njene usluge.Dar za proricanje sudbine, Melita posjeduje od rođenja.U djetinjstvu je kaže, kao djevojčica, veoma uspješno uz pomoć čaše prizivala duhove, kasnije je prijateljicama i članovima familije gledala u dlan, a naposljetku i u šoljicu od kafe.

Impresionirana pozitivnim komentarima ljudi kojima je „gledala“, Melita je odlučila usavršiti svoje sposobnosti.

-Išlo je spontano, jedno je vuklo drugo.Svoj dar sam usavršila studirajući stručnu literaturu, a korak koji je bio presudan u mojoj vidovnjačkoj karijeri, desio se prije nepunih desetak godina.Bila sam na ljetovanju u Hrvatskoj, kada mi je na plaži prišla jedna gospođa i rekla:“Ja u tebi vidim ogroman potencijal, jesi li spremna da razviješ i usavršiš svoje sposbnosti?“.

Melita je naravno pristala, i tako je započela svoju edukaciju u Njemačkoj, kod najpoznatijih reiki majstora.

Usavršila je sve srodne grane okultizma, bavi se numerologijom, astrologijom, spiritizmom, kristalima, zatim izradom talismana, ali se posebno izvještila i specijalizirala za bijelu magiju, ljubičasti plamen i proricanje pomoću ciganski karata takozvanih ciganica.

-U proricanju sa ciganskim kartama mogu tačno odrediti događaj koji će se desiti, vidjeti težinu dešavanja, vrijeme kada će se taj događaj desiti, te vidjeti da li se može unaprijed intervenirati da bi se taj događaj ublažio ili u potpunosti izbrisao.Mnogo puta, u mojoj dugogodišnjoj praksi, uspijevala sam vidjeti budući događaj i promjeniti ili preusmjeriti njegov tok, pojašnjava Melita.

Vidovitu Melitu smo takođe zamolili da nam ukratko kaže nešto više o „ljubičastom plamenu“, veoma rijetkoj ali interesantnoj tehnici u oblasti alternativne medicine.

-Ljubičasti plamen je jedinstvena duhovna energija koja može ubrzati duhovni razvoj.Ona može iscjeliti emocionalne i fizičke probleme, poboljšati vaše odnose, pomoći vaš duhovni rast ili jednostavno učiniti život lakšim.Vi se ne možete vratiti natrag u vremenu, ali ljubičasti plamen ima snagu izbrisati ili transmutirati uzroke, posljedice, čak i sjećanje na naše prošle greške.To je energija iz kosmosa koja se manifestira u ljubičastoj boji po čemu je i dobila ime, a koju ja postupkom meditacije upijam u sebe, a onda metodom regresije prenosim na pacijenta, objašnjava Melita.

Saznajemo da ljubičasti plamen pomaže u iscjelivanju našeg tijela otklonjanjem karme koja nas čini ranjivim za bolesti i bolove.On takođe isplahnjuje tijelo i auru iscjeljujući i čisteći sve viruse do toksina i zagađenja.

-Postoje te karmičke blokade iz prošlosti koje ljudi nesvjesno vuku na sebi i koje ih sputavaju na svim poljima.Ja se pomoću karata usredsredim na osobu, da vidim koja joj metoda najbolje odgovara; uglavnom to bude ljubičasti plamen.Nakon pripreme i određenih rituala, koncentrišem se na pacijenta, i izvlačim iz njega sve negativnosti pomoću te kosmičke, čiste energije.

Ono po čemu se Melita razlikujeod ostalih proročica i iscjelitelja jeste između ostalog i to, što ona po potrebi odlazi na kućne adrese i svojim znanjem iz stanova i kuća istjeruje negativnu energiju,a useljava pozitivnu.

-Imala sam slučajeva da mi jedan ili više članova porodice pričaju kako im se u kući dešavaju čudne stvari.Primjera radi, vrata se sama otvaraju, televizija se sama pali ili gasi, često padaju slike sa zida, otpadne šteka na bravi od vrata, ili se čuju neki glasovi.U takvim situacijama odlazim na kućnu adresu i svojim ritualima rješavam te probleme, kazuje Melita.

Uz pomoć magičnih formula, magijskih rituala i riječi moći, koji imaju cilj da pomognu, izlječe, Melita može da otkloni svaku vrstu negativne energije ili zaštiti čovjeka uz pomoć duhovnih bića, zaštitnika iz paralelnih svijetova, zaštiti uz pomoć hamajlija i talismana.Na kraju, pored svega navedenog, Melita nam otkriva kako je, od kako radi ovaj posao, sastavila preko hiljadu rastavljenih partnera, spasila bezbroj brakova i pomogla hiljadama nevoljnika da se riješe džina, demona i zlih duhova.
Legba

PostPostano: pon kol 24, 2009 9:25 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Skromna i blaga, na ulici jedva primjetna, zrači vjerom i blagošću.Mlada iscjeliteljica Alma, iz pitomog tešanjskog sela Kraševo što se smjestilo na pola magistralnog puta Tešanj – Doboj, prije sedam godina se opredijelila za pomalo neobičan posao za ženu.Naime, ona je jedna od rijetkih iscjeliteljki koja se upušta u razbijanje najmračnijih crnomagijaških zamki, sihira, vradžbina...

U ovaj posao se upustila kao četvrta nasljednica u lozi poznatih tešanjskih iscjelitelja.Istim poslom se bavio njen dedo, kasnije otac i majka, a sada i ona.Danas je poznata po svojoj dobroti i blagosti, ali i nadnaravnim sposobnostima.Vjerom u Boga, molitvama, lijepim riječima.... liječi ono na čemu bi odustali naizgled mnogo čvršći.

-Ljudi danas imaju jako puno problema koje im uzrokuju sihirbazi.Pojavila se nekakva mržnja među ljudima, dosita je teško stanje, kazuje Alma.Ima urođen instinkt da pomaže ljudima.To je , kaže, jače od svakog napora i straha koje svakodnevno proživljava.

Nekoliko dana prije naše posjete na terapije su joj doveli čovjeka sa zavezanim rukama i nogama.Za ljekare je bio duševni bolesnik, agresivan, ali sa nikada utvrđenim razlogom zbog kojeg je obolio.Od Alme je otišao kao drugi čovjek, smiren i svjestan što mu se dogodilo.

-Ako nema lijeka u zvaničnoj, onda ga sigurno ima u alternativnoj medicini.Jer, Allah dž.š. nije stvorio niti jednu bolest a da za nju nije ostavio lijek – govori Alma.Dodaje da se za sve treba potruditi pa i za pronalazak lijeka.

Nemali je broj onih ljudi koji su se kod iscjelitljke Alme izlječili od gubitka pamćenja, nagle promjene ponašanja, impotencije, gubitka volje za životom...Uči dove za nafaku, sreću, mir u kući, stabilnu bračnu ili ljubavnu vezu...Otklanja nesanicu, glavobolju, padavicu...

Alma kao da zna što ćemo je na kraju pitati:

-Zapise i hamajlije ne pravim, iako znam da je to sada u modi.Ja mislim da je vjera u Boga najbolja zaštita.Muslimanima jhe namaz lijek za sve probleme, a sadaka i kurban najbolja zaštita, kaže čvrsto uvjerena u svoje riječi.

Iako će mnogi reći da često liječi neizlječivo, za sebe ne kaže da je čudotvorka, već samo spona između Svevišnjeg i čovjeka, kome, eto, u jednom određenom trenutku zatreba i tuđa pomoć.Skromna i požrtvovana, vrijem provodi u ibadetu, klanja se Bogu, nastoji uvijek biti duhovno napojena.

Lijek za sve koji nisu muslimani

Iscjeliteljka Alma zbog prirode posla i okruženja u kojem živi najčešče liječi muslimane, no, nikada nije zatvorila vrata ni onima koji to nisu.Reći će kako je njena avlija otvorena za svakoga; ma koje vjere bio i odakle došao.

-Način liječenja muslimana i onih koji to nisu svakako se razlikuje, ali samo u nekim dijelovima.No, učinak je sigurno isti, kaže ona.Za svoje usluge nema cijene.Plaća onoliko koliko ko želi i koliko je od srca.

Kontakt telefon

+387 (0) 62/ 950 - 324
Legba

PostPostano: pet ruj 11, 2009 8:27 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Vidovita Razija iz sarajevske čaršije otkriva ljudima kakva ih budućnost očekuje.Kako kaže, većina njih dolazi samo kad ih pritisnu problemi i ne vide izlaz.
-Od sudbine se ne može pobjeći i svi to moramo da prihvatimo.Normalno je da život nosi probleme, treba samo pronaći način da se oni prevaziđu.Vidoviti ljudi mogu da pomognu svakom da izabere put koji vodi u sreću i blagostanje, ističe ova poznata sarajevska faladžinica.

Raza otkriva sudbinu gledanjem u grah i talog od kafe.Kaže da joj je to u tinejdžerskim godinama bila odlična zabava, a kako je odrastala, shvatila je da na taj način može da pomaže ljudima.

Gledanjem u grah veoma precizno se predviđa budućnost.Osoba treba da zamisli želju i promješa ukrug 41 zrno a odgovor neće dobiti samo na postavljeno pitanje, nego i na sve ono što je muči.Pomoću graha može da se vidi puno toga; od poslovnog uspjeha, ljubavne situacije, zdravlja, putovanja i drugog, objašnjava Raza i naglašava da se za falanje koristi isključivo bijeli grah.

Mnogi prijatelji sarajevske faladžinice uvjerili su se u tačnost njenog falanja, pa više nijednu važnu odluku ne donose dok se ne konsultuju sa zrnima graha.

-Savjetujem ih oko potpisivanja poslovnih ugovora, mogu da vidim kakva je osoba sa kojom se upuštaju u posao i kada je najbolje vrijeme za ulaganje ili sticanje novca.Prije nego što razbacam grah, tri puta proučim suru Ihlas a ponekad je sa mnom ponavlja i onaj kome ogledam.Potom rasporedim zrna na tri hrpe, iz svake izdvojim po četiri zrna, a onda ih redam u tri kolone i reda.Prvo gledam kakvo je stanje u kući te osobe, pa tek onda idem dalje.Recimo, neko mi dođe da mu pogledam da li ga očekuje dobitak na lutriji a ja mu vidim bolest.Uvijek govorim samo istinu, onu što je zapisana u grahu, a ne stavri koje ljudi žele da čuju, kazuje Raza.

Ogledanje u fildžan

Naša sugovornica otkriva da gledanjem u fildžan iz kojeg se pila kahva može da otkrije mnogo detalja u vezi sa nečijom sudbinom.

-Kada se ispije posljednji gutljaj kafe, osoba kojoj se gleda sudbina odmah prevrne fildžan na tacnu, da se ocijedi i osuši.Nakon pet minuta, počinjem da tumačim sudbinu, a kad završim, zamolim osobu da zamisli želju i napravi otisak prsta u talogu.Ukoliko se napravi pun krug želja će se ispuniti, a a ko je isprekidan pojaviće se prepreke.Blijed i nejasan krug znak je da od ispunjenja nema ništa.Tamnije figure predstavljaju dobar znak za razliku od bijelih, otkriva Razija.

Svi zainteresirani mogu da kontaktiraju Raziju putem broja telefona: 00387 66/367-991.
Legba

PostPostano: pon lis 05, 2009 12:32 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Na tretmane kod duhovnog iscjelitelja Hamdije efendije Sudića dolaze ljudi iz svih krajeva svijeta.Za njega su mnogi izrekli riječi hvale jer su na njegovim tretmanima "ponovo rođeni".U njegovoj ordinaciji se nedavno liječio i 30-godišnji poduzetnik iz Rijeke.

-Zbog ljudske zlobe doživio sam brojne neugodnosti.Ne želim iznositi detalje jer su vezani za dublju intimnost moje familije.Kada sam pokrenuo posao, cvjetale su ruže.Ali prije godinu dana negdje je puklo.Tonuo sam sve dublje na poslovnom i porodičnom polju.Efendija Hamdija Sudić, čovjek koga iznimno cijenim i poštujem, izvukao me je i pružio ruku spasa.Bio sam žrtva crne magije.Nakon tretmana kod ef.Sudića moji problemi su nestali - između ostalog je rekao K.Z.

I brojni su oni čija je životna priča slična ovoj.Na sreću, imale su i identičan slijed.U ordinaciji efendije Sudića pronašli su spas.On o tome ne želi mnogo pričati, ali ne može da sakrije sreću i zadovoljstvo:

-Iako sam počeo liječiti tek prije deset godina, dosta se iskustva nakupilo.Ali, nisam još zadovoljan.Nastojim da prodrem što dublje u staru arapsku duhovnu medicinu i zaokružim kompletan proces svog sazrijevanja....Najdraže mi je što mi je obraz ostao čist!

Za sebe voli kazati kako je borac protiv sihirbaza.Po njegovim tvrdnjama, onih koji čine zlo svakim je danom sve više.

-To su ljudi koji su povezani iz raznoraznih interesa sa samim šejtanom i džinovima.Za bogastvo, svoju dušu prodaju.Često se takvi deklarišu i kao iscjelitelji.Oni koji su bili njihove žtrve dolaze k meni, na granici života i smrti, pojašnjava efendija Sudić.

-Sihirbazi kada primjete da im se neko petlja u posao često obnavljaju zlo čovjeku.Tada ja vodim otvorenu borbu sa njima.Isto kao i sa džinovima koji su nastanjeni u tijelu nesretnog čovjeka.Ja jesam borac protiv sihira, sihirbaza i šejtanovih sluga na zemlji.Ne bojim se kada otkrijem mjesto gdje su zakopani sihiri, nego idem tu i uništim ih pa makar se nalazili na mezarju, što je danas najčešći slučaj.

Raduje ga što je svojom metodom liječenja a čiji je osnov Kur'an , med i ćurekot, spasio mnoge.Žalosti ga što duhovna i klasična medicina ne sarađuju uže.Nada se da će njegov sljedeći poziv uroditi plodom:

-Ovim nikoga ne prozivam, ali pozivam sve "čiste" duhovne iscjelitelje da radimo više na uništenju sihirbaza kojima je Bosna i Hercegovina postala leglo.Oni odavde djeluju po cijelom svijetu, poručio je i priznao da sihirbazi neće lako prijeći preko njegovih riječi i ostaviti ga na miru.Ali, on se, tvrdi, ne boji nikog osim Boga.

Kontakt telefon: 00387 61 299 387
Legba

PostPostano: ned lis 24, 2010 8:38 am Citiraj i odgovori[Vrh]

Bioenergetske sposobnosti osjetio sam prije petnaest godina, kada sam dodirom ruke izliječio jednu ženu koja je godinama patila od upaljenih isnusa. Tada sam shvatio da energija kojom zračim pomaže ljudima.

Čovjek kroz život prođe razne faze, i ja sam ih prošao dosta, ali mislim da trenutno prolazim kroz fazu koja je najvrijednija u mom životu - opisao je svoje početke bavljenja alternativnom medicinom čovjek koji za sebe kaže da je najbolji bioenergetičar i magični doktor u Europi, Nedžib Hodžić iz Malešića kod Ilijaša.

Tada je , navodi, njegova pacijentkinja prvi put nakon deset godina cijeli mjesec provela bez glavobolje koju su joj ranije uzrokovali sinusi.

-Stavio sam joj ruku na tijelo, držao tako nekoliko minuta, i već sutradan ona nije imala problema. Od tada sam pomogao više hiljada ljudi u cijelom svijetu. Dolaze mi djeca, sportaši, obični građani, a najčešće oni koji su obišli sve ljekare, potrošili sav novac, i više nemaju kuda - kaže Nedžib.

-Prednost kod nekih oboljenja, poput onih gdje su potrebni kirurški zahvati, dajem medicini. Međutim, kod oboljenja za koje medicina ne zna uzrok, tu sam sigurno najbolji. To će potvrditi svi oni koji su barem jednom bili kod mene - govori nam Hodžić.

Nije sklon fotografisanju pa će kasnije dopustiti da napravimo nekoliko fotografija ali pod uvjetom da mu se ne vidi lice. To je, kaže, više iz ličnih razloga. Vjeruje da se preko fotografije mogu napraviti mnoge stvari - pa i one loše. U Donjim Malešićima kod Ilijaša, gdje je primio novinare Aure, pacijente prima svaki dan. Potrebno se najaviti tek telefonom.

Majstor za otkrivanje i liječenje sihira

Nedžib za sebe kaže da je najbolji u Europi u još jednoj stvari, a to je u otkrivanju i uklanjanju sihira. Prema njegovim procjenama, skoro svaki drugi čovjek u BiH ima probleme ove vrste.

-Ponekad mogu osjetiti da li je moj pacijent pod sihirima čim ga vidim, ili čujem telefonom. To zna biti mučno. U BiH ima jako puno oni koji se bave liječenjem sihira, ali malo je onih koji to znaju izvesti do kraja. Posao nije završen ako se sihir nakon pet ili deset godina vrati - govori Nedžib i dodaje da je liječenje sihira vjerski oblik liječenja i nikako se ne smije dovoditi u vezu sa konvencionalnom medicinom.

Nedžib tvrdio da sto posto može pomoći kod nesanice, nervoze, depresije, opsjednutosti. Rješava bračne i ljubavne probleme, sastavlja rastavljene, uspješan je kod uklanjanja problema sa želucem i nadutim stomakom. Pomaže kod trnjenja nogu i ruku, slabe koncentracije i vraća pamćenje. Tvrdi da, ukoliko se ne radi o medicinskom problemu, može izliječiti i neplodnost, vanciklusno krvarenje kod žena, frigidnost, impotenciju, zujanje u ušima, gušenje u predjelu grudi i vrata. Pomaže i kod oslobađanja od zastrašujućih snova.

-Problem je što ljudi zaziru od alternativne medicine. Često dođu kasno.

Telefon za kontakt: 062 814 346
namka@msn.com
Gost

PostPostano: pon stu 01, 2010 4:37 am Citiraj i odgovori[Vrh]

dali me moze neko dati aresu, eamil ili broj tekefona od Safije hajlovac ili merime, hitno mi je.
Hvala mnogo.namka@msn.com
Legba

PostPostano: pon stu 01, 2010 12:42 pm Citiraj i odgovori[Vrh]

Merima - 00387 62 658 946
Prethodni postovi:      
Započni novu temu Odgovori na temu   

Forum(o)Bir:   

Sljedeća tema
Prethodna tema
Ne možeš otvarati nove teme.
Možeš odgovarati na postove.